VORMING EN OPLEIDING 14 toen er nog op tijdkaart werd gewerkt, was dat belangrijk. Het ging immers om zijn tijd. Maar door goed overleg te ple gen, heb ik altijd veel medewer king ondervonden". Voetbal Op 63-jarige leeftijd neemt hij nu, gebruik makend van de re geling om vervroegd uit te tre den, afscheid van de firma Si mon en van WF. Dat afscheid nemen doet hij overigens met een gerust hart. "Ik heb mijn steentje aan het arbeidsproces wel bijgedragen en bovendien: er zijn nog zo veel andere dingen te doen". Zo is hij bestuurslid van de voetbalvereniging Zwaluwen, waar hij - hoe kan het haast an ders - verantwoordelijk is voor het onderhoud van de terreinen en gebouwen. Hij oefent die functie met veel plezier uit. Stil zitten is er voor hem niet bij. Daar is hij de man niet naar. "Er is nog genoeg te doen", stelt hij niet zonder voldoening vast. In het juli-nummer van het WF-Nieuws is al verslag gedaan van de certificaten uitreiking Technisch Duits en Engels. Ook nu hebben we de mogelijkheid om U over getuigschriften, diploma's e.d. in formatie te verschaffen. Kraandrijvers Hijs bewijs Ook dit jaar is er op de WF-Bedrijfsschool de cursus gegeven die kraanrijders dienen te volgen om in het bezit te komen van het of ficiële hijsbewijs. De theoretische inhoud van deze opleiding om vat: rapport schrijven, wiskunde en mechanica en een heel pakket Het hijsbewijs voor de heer Varonos vakleer over de hijskraan en het hijsen. Het praktijk gedeelte wordt op de werf op de hijskraan uitgevoerd, waar de kandidaat normaal zijn 40 uur per week doorbrengt. Beide examens staan onder toezicht van de stichting Bemetel. De twee Wilton- Fijenoord-kandidaten zijn keurig door beide examens gekomen. Zodoende kon het hoofd van Material Management de heer C. Verkade tijdens de daartoe belegde bijeenkomst de heren G. Tsili- verdis en N. Varonos hen het diploma kraanbesturen uitreiken. De Certificaat Inrichten Machinekamer heer Verkade zei bijzonder verheugd te zijn, dat hij dit mocht doen en onderstreepte het belang hiervan voor de trotse bezitters en voor hun werk op de werf. Certificaat Algemene Inrichting Machinekamer Deze 3-jarige cursus wordt in opdracht van de afdelingen Nieuw bouw en Reparatie gegeven aan een aantal oud-leerlingen van de bedrijfsschool die hun Bemetel diploma hebben behaald. De tota le cursus geeft een allround inzicht in de machinerieën in de ma chinekamer. Als hoofdcomponenten noemen we verbrandingsmo toren, stoomturbines en ketels. Daarnaast is er een apart hoofd stuk van de hulpmotoren. Omdat de heer M. Visser, hoofd van de produktieafdeling Nieuwbouw door werkzaamheden verhinderd was de certificaten uit te reiken, nam de chef Vorming en Oplei ding deze taak van hem over. Helaas moest bij een aantal jongelui Het winnende team bankwerkers/draaiers teleurstellen met de mededeling dat zij het overgangscertificaat naar het 2e jaar niet zouden ontvangen omdat de resultaten om door te leren niet voldoende waren. Dit is jammer en teleurstel lend voor beide partijen. Deze cursus is van een niveau dat naast de 2 uur les per week op school er ook thuis nog veel tijd in geïn vesteerd moet worden. Verder sprak de heer Valk de wens uit, dat de jongelui, die uit militaire dienst komen de draad van deze stu die weer opnemen. De veiligste klas

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 16