"Met een vast WF-dienstverband ben je beter af dan vele landgenoten" De heer Valk bij opening bedrijfsschooljaar: 14 Dat vele oud WF-ers vanuit den vreemde nog steeds met grote belangstelling via het WF-Nieuws de gang van zaken op en rond ons bedrijf volgen, bleek weer eens uit de hierna volgende brief, die wij ontvingen van oud sleepbootkapitein J. Krijger. Hij woont nu in Kalamazoo in de staat Michigan van de Verenigde Staten van Amerika. Kalamazoo, 31 augustus 1981 Geachte Redactie-Commissie, Hier is oud-kapitein J. Krijger. Ik heb in 1957 op eigen verzoek Wilton-Fijenoord verlaten om te emigreren naar de USA, waar ik nu de leeftijd heb bereikt van 83 jaar. In al die jaren heeft u mij door middel van het Wilton-Fijenoord Nieuws op de hoogte gehouden van het wel en wee op de werf. Soms waren het goede berichten, maar soms ook angstige: dat er geruchten gingen om de werf te sluiten. Maar dat is gelukkig niet doorgegaan, mede door het kordate optreden van de directie, die moedig stand heeft gehouden en heeft doorgezet. Echt Hollands. Ik ben u zeer dankbaar dat u mij al die jaren het blad heeft toegestuurd. U kunt er verzekerd van zijn dat ik het zeer op prijs heb gesteld. Ik ben bij WF in dienst gekomen op 15 december 1915 als dekknecht bij verschillende directeuren: Bart sr, Harry, Willy, Jan, James, allemaal Wiltons. Als je bij Bart twee keer te laat was gekomen, moest je op kantoor komen waar al die heren Wilton zaten. Op een keer was er net een jongen voor mij tegen wie Bart zei: "Zo joh, wat heb jij lang haar". De jongen antwoordde dat hij geen geld had om het te laten knippen. Weet je wat Bart toen zei? "Hé Willie, schrijf jij voor die jongen een briefje voor de branders, dan kan hij het er af laten branden". Verder nogmaals mijn dank en hartelijke groeten van Jan Krijger "Vandaag zijn jullie twee sta tussen rijker geworden. Je bent in dienst gekomen bij Wilton- Fijenoord en tevens ben je nu leerling van de WF-bedrijfs- school". Dit zei de chef van de bedrijfs- school, de heer P.G. van de Geer, op maandagmorgen 24 augustus jl. tegen 93 jongens en één meisje, die in de kantine van de bedrijfsschool waren verzameld om te starten met een twee-jarige opleiding, die uiteindelijk moet leiden tot het bezit van het waardevolle Bemetel-diploma. Dit verheugende aantal van 94 leerlingen, waarvan er vier voor andere bedrijven worden opge leid, betekent een belangrijke stijging ten opzichte van vorig jaar en illustreert duidelijk dat jongeren en hun ouders weer vertrouwen hebben in de scheepsbouw. De heer Van de Geer, die zich best kon voorstellen dat het na een aantal weken vakantie even wennen zou zijn om weer op school te zitten, heette de jongelui van harte welkom en leidde vervolgens de chef Vor ming Opleiding, de heer W.G.E. Valk, in. Deze was bijzonder verheugd om de aftrap te mogen verrich ten voor het nieuwe bedrijfs schooljaar. "Het is vandaag een belangrij ke dag voor jullie, want een Toespraak van Jaap Eijkenboom

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 16