Uitwisselaars hadden heerlijke dag in en rond Rotterdamse havens 15 De lichting '81 - '82 voltallig aangetreden overgang zoals deze komt maar een paar keer in een men senleven voor. Uit een groot aantal opleidin gen hebben jullie gekozen voor de bedrijfsschool van WF. Een prima keus. Dat zullen we sa men moeten gaan waarmaken door toe te werken naar het Bemetel-examen, waaraan jul lie hopelijk over twee jaar zul len gaan deelnemen". Goede keus De heer Valk wees nog op een ander belangrijk aspect om duidelijk te maken dat de leer lingen een goede keus hadden gedaan. "Bij Wilton-Fijenoord hebben jullie een vast dienstverband met daaraan verbonden een salaris. Ik hoop dat jullie de waarde hiervan inzien, want jul lie zijn beter af dan 400.000 landgenoten, die helaas werk loos zijn en daaronder bevin den zich veel jongeren". Hij wenste de jongelui een fijne en gelukkige tijd toe op de be drijfsschool en gaf daarna het woord aan de heer J. Eijken- boom, oud-bedrijfsschoolleer- ling en tevens secretaris van de ondernemingsraad van WF. Met zijn aanwezigheid on derstreepte hij, dat de OR veel belangstelling voor het be- drijfsschoolgebeuren heeft, want, zo zei hij: "Van jullie moeten wij het in de toekomst hebben". De heer Eijkenboom weer erop dat de OR een belangenbehar- tigend orgaan in de onderne ming is. "Daarbij behoren ook de opleidingen, waarvan wij vinden dat zij afgestemd moe ten worden op de behoeften binnen het bedrijf, terwijl te vens de maatschappelijke ont wikkeling van het individu de nodige aandacht dient te krij gen". Hij was verheugd dat een zo groot aantal jongeren nu bij WF hun vakopleiding begon. "Er is een groot tekort aan vak lieden. Dit is een probleem waaraan men alle mogelijke aandacht zal moeten geven. Het is noodzakelijk om in te spelen op de toekomstige ont wikkelingen". Na de toespraak van de secre taris van de OR wachtte de kersverse bedrijfsschoolleerlin- gen nog een uitgebreid pro gramma van allerlei admi nistratieve handelingen, 's Mid dags werd een presentatie ver zorgd door de WF-veiligheids- deskundige, de heer H.P. de Puy, en konden de leerlingen zich via het filmjournaal al een indruk vormen van het bedrijf en haar produkten. De gezichten van de Britse jon gens staan wat bleekjes. Niet omdat ze na een week in Hol land al heimwee hebben. Inte gendeel. De vier Britse "uitwis selaars" nemen na het werk bij WF volop deel aan het sociale leven. De jonge WF-ers bij wie ze vier weken te gast zijn, nemen hen mee naar allerlei familie feesten zoals verjaardagen en trouwpartijen, die vaak tot in de kleine uurtjes worden gevierd. Dan valt het om den drommel niet mee om 's morgens al weer om acht uur present te zijn in de kantine Kop Haven voor de vertoning van het WF- Journaal. Maar na een kop sterke koffie klaren de gezichten op en be gint men op deze 21ste au gustus vol goede moed aan de zogenaamde "Rotterdam dag", waarbij bezoeken aan de Haven- en Vervoerschool, de havens en de RDM op het pro gramma staan. Onder leiding van de heren Westerduin en Torenvliet gaat het per WF-bus naar een stuk "gewijde grond". Exact op de zelfde plaats op Delfshaven waar vroeger het Wilton-bedrijf was gevestigd, staat het splin ternieuwe complex van de Rot terdamse Haven- en Vervoer school "Jan Backx". Enkele oude foto's, die door WF ter ge legenheid van de opening van de school beschikbaar werden gesteld, herinneren nog aan die voorbije jaren. Directeur H. Vreeswijk is met recht trots op zijn school, die vroeger in een oud Engels pas sagiersschip was onderge bracht. Omdat dit schip gesloopt moest worden, ver rees er op de nieuwe locatie een enorm schoolcomplex, dat werkelijk van alle moderne fa ciliteiten is voorzien. Reputatie De heer Vreeswijk geeft uitleg over de school, die ook nog een dependance heeft aan de Waalhaven, en de vele activitei ten die ten behoeve van de ha venbedrijven worden ontplooid. Men kan worden opgeleid tot bijvoorbeeld havenwerker of vorkheftruckchauffeur, maar er zijn ook opleidingen voor aller lei administratieve functies - waaraan veel meisjes deelne men - en cursussen voor vol wassenen. De school kan volgens de heer Vreeswijk bogen op een uitste kende reputatie. "Praktisch ie dereen die hier voor het exa men slaagt, vindt een baan. Po sitief is ook, dat vele oud-leer lingen contact blijven houden, zodat we weten wat er in de ha ven leeft". Tijdens de rondgang door de school kijken de jongens hun ogen uit. "Tjonge, dat zoiets nog mogelijk is in de huidige economisch slechte tijd", zegt één van de Engelse jongens. Bij ons zou het opzetten van zo'n moderne school haast on denkbaar zijn". Vooral de sporthal oogst be wondering. "Dit zou mijnheer Van Maanen eens moeten zien", roepen de WF-ers.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 17