Personalia Dankbetuigingen 17 Na het doorpraten in het "clubhuis" even de riemen gelijk trekken wedstrijden, werd deze grif aanvaard. Er moest geroeid worden in B2- sloepen met 12 roeiers en een stuurman. Iedere ploeg mocht van tevoren een uur oefenen. "Voor ons was dat niet eenvou dig, want vanwege de ongere gelde diensten viel het niet mee om de ploeg bij elkaar te krijgen. Tussen een paar klus sen door hebben we op een avond een half uurtje geoefend onder leiding van een instruc teur van de zeekadetten". Door goed op hem te letten ontpopte Henk Verslagers zich tijdens de wedstrijd als een vol leerd stuurman. Bob de Waard - ook werkzaam op de "Enginee ring" - die met zijn enorme spierkracht flink bijdroeg aan het WF-succes, moet er nog om lachen. "Hij schreeuwde zo hard, dat de mensen hem aan de andere kant van de haven konden horen". Straatlengte De wedstrijd ging over 200 me ter. Van de twaalf ploegen moesten er steeds twee tegen elkaar in het strijdperk treden, waarbij het erom ging een zo snel mogelijke tijd te maken. In de vijfde "heat" moest de WF-ploeg aantreden tegen een team van de aannemerscombi natie Kuijpers/Simon: een con frontatie die met enige zorg te gemoet werd gezien, omdat de firma Simon zich veel met wa terwerken bezig houdt en dus van wanten weet. De vrees bleek echter onge grond, want de tegenstander werd op een straatlengte ach terstand gezet. Vanaf de kant aangemoedigd door hun vrou wen en kinderen en enkele hon derden andere toeschouwers roeiden de WF Tug Boys zich in een magistraal tempo naar een tijd van 1 minuut en 31 secon den, waar niemand meer aan kwam. Volgens Henk kon men vooral door een goede "mentale voor bereiding" tot deze krachts explosie komen. Het cafeetje op de hoek werd namelijk aangewezen als "massagelokaal" en was te vens een perfekte plaats voor de stuurman om zijn keel te smeren. "Na de race hebben we ons daar nog even teruggetrokken, want er waren wat krampgeval- len. Bovendien moesten wij het als winnaar nog opnemen te gen de zeekadetten zelf en dat vereiste natuurlijk de nodige voorbereiding". Overwinningsroes Toch kwamen de Tug Boys te gen de geoefende zeekadetten nog duidelijk te kort. Met hun betere techniek ("zij roeiden met veel kortere slagen met de riemen maar net onder water") klopten zij ruimschoots de WF- ers. Bovendien was door de roes van de overwinning de concentratie niet helemaal meer op peil, zodat er een paar riemen verloren werden (of zo als dat in vaktermen heet: snoeken gevangen). Eén lid van de ploeg zag het daarop niet meer zitten en sprong tot grote hilariteit van de omstanders overboord. "Maar", zo geloven Bob en Henk, "als wij wat meer aan onze techniek gaan sleutelen, pakken wij die zeekadetten vol gend jaar misschien ook wel in. Dan zal tevens de fraaie wissel beker, die nu het kantoor van de walkapitein siert, verdedigd moeten worden. Een niet een voudige klus, want het is al ze ker dat er volgend jaar een gro ter deelnemersveld zal zijn. De WF Tug Boys, die na hun over winning tijdens dit geslaagde evenement door hun vrouwen in de bloemetjes werden gezet, zien de toekomst echter met vertrouwen tegemoet. Tenslotte zijn hier de namen van de winnende roeiers: Theo Bas, Frits Ouwens, Bob de Waard, Hans Sluimer, Luwe Taekema, Jan Vis, Gerrit Buter, Henk Kruysifix, Koos Steehou wer, Martin Zijlmans, Cor v.d. Velde, Cor Bliekendaal en Henk Verslagers. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op 11 oktober 1981 eervol ontslag verleend aan: F.W.J. Brökling ass. bedrijfsleider In verband met vervroegd uit treden is op 30 september 1981 eervol ontslag verleend aan: P.K. Notenboom lasser M. van Grondelle montage bankwerker J.L.J. Kouwenhoven sorteerder M. Snoek pneumatisch metaalbewerker Dankbetuigingen ontvangen in verband met het 40-jarig jubi leum van: E. de Wit B. van Batenburg A. Haak A.H.M. Buurman Dankbetuigingen ontvangen in verband met het 25-jarig jubi leum van: J.J. Kornaat C. Bel H.J. v.d. Nagel D.J. Brouwer G. Vellinger G. v.d. Ploeg H. Braad Dankbetuiging ontvangen in verband met het 10-jarig jubi leum van: mej. A. Noordzij Mede namens mijn kinderen en kleinkinderen, wil ik u hartelijk danken voor uw medeleven tij dens de ziekte en uw be langstelling na het overlijden van mijn lieve man. Mevr. Chr.M. Manni-Valk Voor de door u betoonde deel neming na het overlijden van mijn lieve man, betuig ik u, me de namens mijn kinderen en verdere familie, oprecht dank. Mevr. B. Krijgsman-de Vries Hiermee dank ik u namens alle familieleden voor het hartelijk medeleven na het overlijden van onze lieve moeder, Maria Hol-Noorland. Mevr. B. Jongen-Hol Uw blijken van belangstelling en medeleven, betoond na het overlijden van mijn lieve man, zijn voor ons een grote troost geweest. Mede namens mijn kinderen en verdere familie, be tuig ik u hiervoor hartelijk dank. Mevr. A. Nieuwenhuijsen-Woutersen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 19