10 Personalia 6-2-1982 14-2-1982 28-2-1982 Dankbetuigingen Enkele van onze data-typistes in actie kan die lijn overbelast raken, waardoor de informatie ver traagd wordt. Een ander punt zijn de kosten. Net zoals een telefoongesprek geld kost, kost elk contact dat men met de computer heeft, geld. Aan gezien alle contacten via RSV Data lopen, leggen zij dus een vrij lange weg af, hetgeen uiter aard een kostbare zaak is. Van daar dat men op de werven di verse IBM 8100 computers gaat plaatsen als tussenstati ons tussen de grote IBM 3033 van RSV Data en de op de wer ven aanwezige terminals. In zo'n "8100" worden delen van het hoofdbestand van RSV Da ta opgeslagen en wel die delen waaruit de gebruikers van de op het tussenstation aangeslo ten terminals hun gegevens putten. Men kan dan de hele dag gegevens in de "8100" stoppen of ze eruit halen, als men dat wil. Aan het eind van elke dag gaan alle gegevens naar de centrale RSV-computer en de volgende dag krijgt men een bijgewerkte copie van het hoofdbestand terug. Doordat men met op de werf aanwezige tussenstations werkt, gaat de communicatie via een kortere weg, waardoor men dus tijd en geld bespaart". Programma's Hans is de contactman tussen WF en RSV Data. Hij introdu ceert nieuwe computerpro gramma's en begeleidt de di verse gebruikers van de termi nals. Minder gecompliceerde programma's maakt hij veelal zelf, terwijl voor gecompliceer de programma's de hulp van RSV Data wordt ingeroepen. "Voor de 8100 heeft IBM een cursus-pakket ontwikkeld, dat diverse programma's omvat. Op het ogenblik volgt een aan tal mensen van WF deze cur sus, waarbij men leert hoe men bepaalde gegevens in moet brengen om later de gewenste informatie uit de computer te kunnen halen. Automatisering doet steeds meer opgang. Hier op de werf zijn er nog vele nieu we toepassingsmogelijkheden. Een voordeel is tevens, dat de programmeertaal steeds een voudiger wordt, ledereen kan met zo'n beeldbuis werken. Het is alleen even wennen om zo'n ding te gebruiken voor werk zaamheden, die jaren lang op een andere manier werden ge daan. De gebruikers bij WF, die er het gemak van hebben leren kennen, zijn echter zeer ent housiast". 5383 In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande da ta eervol ontslag verleend aan: A. Mackloet magazijnbediende J.J. Stuivenberg werkvoorber./calculator H. Hehemann pijpenbewerker/koperslager 22-2-1982 D. van Genderen Techn. administrateur 24-2-1982 H. de Gids sectiebouwer/scheepsaanb. 28-2-1982 In verband met vervroegd uit treden is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: J.H.C.L. den Hond brander Hiermede wil ik u hartelijk dankzeggen voor uw medele ven en belangstelling betoond na het overlijden van mijn ge liefde man. Mevr. E. van der Plaat-Ooms Mede namens mijn kinderen en kleinkinderen dank ik een ieder voor de betoonde belangstel ling na het overlijden van mijn man. Mevr. E. de Raaij-Volk Voor de belangstelling betoond na het overlijden van mijn echt genote dank ik een ieder. P.A. de Lijster Namens een ieder dank ik u voor de betoonde belangstel ling na het overlijden van mijn man. Mevr. M.G. Hagendijk-Verhagen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 12