Belangstelling voor vervolgcursussen EHBO en reanimatie-techniek 12 Openbare lessen Door middel van vervolgcur sussen wordt de EHBO- ervaring van de WF-gediplo- meerden op peil gehouden. In november 1981 vond er zo'n vervolgcursus plaats, waaraan 31 EFIBO-ers deelnamen, waaronder 21 medewerkers van de afdeling Beveiliging en vijf van de Brandweer. Op 4 februari van dit jaar start te er weer een dergelijke ver volgcursus met 28 deelnemen de WF-ers en twee van Turbo Blower Service. Een en ander sluit aan op de in 1981 gehouden "eerste" cur sus, waarvan in maart 1981 werd gewag gemaakt, toen de diploma's aan 25 van onze me dewerkers werden uitgereikt. Op 8 december 1981 vond er een bijzondere training plaats op het gebied van de Eerste Hulp bij Hartstoring. Deze werd gegeven door een instructeur van de Gemeentelijke Genees kundige en Gezondheidsdienst uit Rotterdam. Er deden zes brandweer- en zeventien beveili gingsfunctionarissen aan mee. Het doel van deze training is een snelle hulpverlening bij plotselinge belemmering of stilstand van de ademhaling en/of bloedsomloop. Een des kundige hulpverlening binnen vier minuten kan het leven van betrokkene redden. Een te korte tijd om de komst van een ambulance, dokter of verpleegkundige af te wachten. Onmiddellijke actie door ande ren (omstanders) is daartoe een noodzaak. De praktische toepassing van deze vorm van hulpverlening (reanimate weer tot leven brengen) vergt geregelde oefe ning. Daartoe is de leiding toe bedeeld aan ziekenverpleger De Graaf. Met dokter Helms samen gaf hij indertijd ook de eerste EHBO-cursus, waarvan hier voor sprake was. De Bedrijfsgeneeskundige Dienst blijft het streven erop richten nog meer WF- medewerkers op te laten leiden voor het EHBO-diploma en de genoemde reanimatie-techniek. Dat kan van levensbelang zijn voor de medemens op en buiten het bedrijf! De bedrijfsschool in vol bedrijf is op zaterdag 27 maart 1982 van 9.00-12.00 uur te bezichti gen. Koffieconcert door de WF- Jeugdharmonie. Verder: van 9.00-15.00 uur: Rondrit over de werf per opstapwagen; Het "Bedrijfsjournaal 1981", kleurenfilm van en over WF; Tentoonstelling "Noordzee- energie", m.m.v. Gusto En gineering, Neddrill, Smit Lloyd, Shell, Esso, KLM- helicopters en de Konink lijke Marine; Modellen van booreilanden, films, enz. Dit festijn mag u niet missen!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 14