Grote bodemschade aan "Sublift Pacific" 6 Binnen de zeer korte levertijd van vier weken voerde WF in samenwerking met de RDM een omvangrijke schaderepa- ratie uit aan de "Sublift Pacific" van de bekende maat schappij Nedbarges Sublift B.V. uit Schiedam. Deze 132V2 meter lange en 31 meter brede barge, die afzinkbaar is en wordt ingezet voor het trans port van onder andere zwaar baggermaterieel en modules voor de offshore-industrie, had in Cadiz zware averij opgelo pen. Tijdens een storm was het schip, toen het in een baai voor anker lag, losgeslagen en op het strand beland. Nadat het weer vlot getrokken was ging het naar WF om daar te worden gedokt. De schade bleek der mate groot, dat in totaal 120 ton staal vervangen diende te worden. Zo moest aan bak boordzijde de kim van voor tot achter worden vernieuwd, als mede het bodemgedeelte on der de machinekamer. Doordat de "Sublift Pacific" met grote kracht op het strand terecht kwam, was de scheg aan bak boordzijde door de heeft (de schuin aflopende achterkant van het schip) gedrukt en te vens was een anker door het vlak in de machinekamer ge drukt, waardoor deze volgelo pen was. Dit had tot gevolg dat alle electro-motoren, de drie Volvo-Penta generatoren, twee Werkspoor diesels en de scha kelkasten gedemonteerd en grondig overhaald dienden te worden. Het gehele karwei werd binnen de gestelde levertijd van vier weken geklaard. In die tijd werd de barge tevens gegrit en geverfd. Meteen na afloop van de reparatie ging de "Sublift Pacific", die door middel van een zogenaamde jet-straal voortstuwingsinstallatie zelf kan manoeuvreren, naar de Waalhaven om daar te worden geladen voor een trip naar Zuid-Amerika. Sublift Pacific

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 8