EHBO is geen luxe maar bittere noodzaak Bedrijfsarts C.M. Helms: 9 "Let op gevaar is het eerste wat u bij deze cursus EHBO heeft geleerd. Het gevaar zit in een klein hoekje en ligt bij een dynamisch bedrijf als WF altijd op de loer". Dit zei onze bedrijfsarts, de heer C.M. Helms, op dinsdag middag 22 juni jl. tijdens een bijeenkomst in het clubge bouw, waarbij aan twintig medewerkers van WF en twee van Turbo Blower Service het EHBO diploma werd uitgereikt. "Het eerste wat u in de lessen is bijgebracht, is veiligheids besef, daarna kwamen zaken over anatomie, ziektenleer, etc. aan de orde. Aan het begin van de cursus heeft u zeven belang rijke regels geleerd, die later steeds terugkwamen. Dat u zich de stof goed eigen heeft gemaakt, blijkt wel uit de exa menresultaten, die vaak goed tot uitstekend waren". De dokter wees ook op het be lang van bijscholing. "U zult merken, dat er veel van de op gedane kennis, vooral wat de theorie betreft, wegzakt. Daar om gaan wij u het volgend jaar bijscholen om de bekwaam heid op peil te houden. Dat is zeer belangrijk, want EHBO is niet een luxe, maar een bittere noodzaak". Een speciaal woord van dank richtte hij tot de instructeur, de heer De Graaf, die door zijn inspireren de wijze van lesgeven veel had bijgedragen tot dit succesvolle resultaat. Ook het hoofd van de bedrijfs- dienst, de heer H. Roozendaal, sprak de geslaagden toe. "Ik heb echt diep respect voor u, omdat u naast uw drukke werk zaamheden erin bent geslaagd om het EHBO te behalen. Dat het niet iets is zo van "dat doe ik wel even", heeft u inmiddels wel gemerkt. En.er hangt zo reusachtig veel van af". De heer Roozendaal zette spe ciaal even de heer Koster van de afdeling Beveiliging in het zonnetje, die het had ge presteerd om in één dag zowel het EHBO - als het bedrijfsbe- veiligingsdiploma te behalen. De heer Roozendaal hoopte, dat de geslaagden het geleer de weinig in de praktijk zouden behoeven toe te passen. "Maar", zo zei hij, "dat zal he laas wel een utopie blijven". Vervolgens speldde hij de geslaagden het EHBO-speldje op. De diploma's werden uitge reikt door dokter Helms, dié ook had gezorgd voor een fraaie ruiker voor de drie vrou welijke kandidaten, die het exa men met succes hadden afge rond. De geslaagden zijn: Mevrouw M. v.d. Windt Mevrouw A. Willems Mevrouw I.C. Staal R. Tax M. Klinge C.P. Houtzager E.J. Sparreboom A.J. Osnabrugge J.A. Steijl J.L. Steenbergen D. de Groot J.J. Dorsman J. Vos H. Kramer J.H. Westerhof F.E. v. Ravesteijn C.J. Koster H.H. de Jongh A. Lissenberg A.W. Stoutenburg Th.J. de Koning H. Ribbens "Eerste hulp. Aandachtig gehoor

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 11