De heer Zipp benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau Odoriseren van zuurstof ter beperking van ongevallen Op donderdag 29 april jl. werd de heer W. Zipp, lid der directie, benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De versierselen werden namens Hr. Ms. de Koningin uitgereikt door de burgemeester van Vlaardingen, de heer F. van Lier. Dat gebeurde op het Stadhuis in Vlaardingen. De heer Zipp trad in 1941 in dienst van de onderneming en heeft dus ruim 40 dienstjaren. In 1978 werd hij directeur van zowel Wilton-Fijenoord als de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij. Bij de totstandkoming van de WF- RDM Groepsmaatschappij werd hij eveneens directeur van deze vennoot schap. "Dimethylsulfide voldoet in zeer redelijke mate aan de gestelde criteria om als geurstof te dienen voor het odoriseren van zuurstof en is tot dusverre de enige stof, die in binnen- en buitenland voor dit doel wordt gebruikt". Aldus de heer ing. W. v.d. Poel, technisch hoofdambtenaar van de Arbeids inspectie in Rotterdam, op 18 mei jl. in de kantine Kop Haven. Hij hield daar een verhandeling over het odoriseren van zuurstof. 2 Ing. W. Zipp Preventief Uiteraard worden sinds jaar en dag al preventieve maatregelen genomen, zoals goed onder houd van apparatuur en slang en, bij beëindiging werktijd het afsluiten van de zuurstoftoe voer naar werkobjecten en het loskoppelen van de slang en; dit ook na gereedkoming van werkzaamheden. Belangrijk is voorts een goede afzuiging en ventilatie in besloten ruim ten. Maar tijdig ontdekken van het gevaar blijft van veel be lang. Daartoe dient odorise- ring, het ruikbaar maken van het gas oftewel: toevoegen van geurstof (odorant). Dit principe wordt behalve in het buitenland, zoals West- Duitsland, Noorwegen, Italië en Engeland, ook al bij de KMS Omdat zuurstof een reukloos gas is, is het niet waarneem baar als er gas uit leidingen ontsnapt. Hoge concentraties zuurstof kunnen leiden tot ernstige verbrandingsongeval len. De bedoeling is om nu een stof aan de zuurstof in ons zuurstofpark toe te voegen, zo dat bij lekkages en andere ster ke uitstromingen de geur tijdig waarschuwt: eigenlijk net als bij ons aardgas, dat in feite eveneens vrijwel reukloos is en waaraan ook uit veiligheids overwegingen reukstof is toe gevoegd. Diep ingaan op de gevaren van hoge concentraties vrijkomen de zuurstof is niet nodig: een ieder op onze werf weet dat. Bekend is, dat de concrete ge varen schuilen in grotere brandbaarheid van de kleding en grotere brandbaarheid van de materialen en stoffen in de omgeving. Ing. W. v.d. Poel houdt zijn lezing

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 4