Schot in Maraven project Drs. D.J. Wilton reikte ir Bartel Wilton-prijs uit aanbrengen van de fundatie van de boortoren "De beoordeling van de leerlingen in verband met de aanwijzing van de winnaar van de ir. Bartel 'Wilton- prijs is een minder concrete zaak, dan het geven van rapport-cijfers". 10 Ticket voor Engeland Dit was de kern van het betoog van de heer drs D.J. Wilton, oudste zoon van wijlen ir B. Wilton, naar wie de prijs is ver noemd. Hij reikte dit jaar de prijs uit. Dat was donderdag 8 juli op de Bedrijfsschool WF. "De invulling van de normen, waaraan de leerlingen moeten voldoen is een zeer zware taak voor de leraren. Daarbij verge leken heb ik het met de daad werkelijke uitreiking wel ge makkelijker", oordeelde de heer Wilton. Vervolgens maakte hij de prijs winnaars bekend. De eerste prijs (14-daags verblijf in Enge land, Manchester, plus zakgeld en boekwerk met inscriptie) ging naar Erik de Haan (2de jaars Booglasser); tweede prijs: Hans Don (2de jaars Machine bankwerker); derde prijs: Peter Nieuwenhuizen (2e jaars Draai er). De chef Vorming Opleiding, de heer W.G.E. Valk, bracht in herinnering, dat de prijs voor de "beste leerling van het jaar" in 1977 werd ingesteld bij het af scheid nemen van het bedrijf door de heer B. Wilton. Tot zijn overlijden heeft hij de prijs ieder jaar zélf uitgereikt. "Maar", ver telde de heer Valk, "Mevrouw Wilton heeft mij laten weten vanaf volgend jaar zelf de prijs te willen uitreiken. Om echter de traditie niet te onderbreken is de oudste zoon bereid geble ken het dit jaar te doen". Hij sprak daarover zijn waarde ring uit, mede namens de staf van de school. Voorts verwel komde hij de heer W. Zipp, lid der directie, en de heer drs R.A. Kollewijn, voorzitter van de Stichting ir. Bartel Wilton-prijs. Hierna gaf de heer Valk de ge woonte getrouw een inzicht in de normen, waaraan een leer-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 12