WF plaatste dekhuis "Shearwater Sapphire" Grote gastanker in dok 8 WF kan zich beroemen op een steeds grotere ervaring in het verrichten van reparaties aan gastankers. vvmv 5 Onlangs plaatste WF het ruim 200 ton wegende dekhuis van de door de werf De Hoop te Lo- bith gebouwde "Shearwater Sapphire". Dit bijzondere schip, dat vol gens de modernste eisen in de offshore-industrie is gebouwd, beschikt over alle benodigde faciliteiten en apparatuur voor het verlenen van duikersas- sistentie in de offshore-indus trie. Het schip beschikt over accommodatie voor 72 perso nen. Tot de toekomstige taken be horen het verlenen van as sistentie bij het plaatsen van boorplatforms en het verrich ten van allerlei onderzoekingen bij booreilanden. De "Shearwater Sapphire" is uitgerust met twee duikklok- ken, die men door twee beuns (moonpools) in het midden van het schip naar beneden kan la ten zakken. Bij elke beun be vindt zich een decompressie- tank, waaraan de duikklok ge koppeld kan worden, zodat de duikers zo van de duikklok in de decompressietank kunnen overstappen. Omdat er vaak op zeer grote diepten gewerkt wordt, moeten de duikers soms wel drie we ken ter acclimatisering in de decompressie-tank blijven wo nen. Een bijzonderheid is ook, dat het schip bij haar werkzaamhe den op zee niet door ankers op haar plaats gehouden wordt. De "Shearwater Sapphire" is namelijk uitgerust met twee boeg- en twee hekschroeven, die worden gestuurd door een computer. Zij zorgen ervoor dat Het plaatsen van het brugdekhuis het schip precies op dezelfde plaats blijft liggen. Naast het plaatsen van het dekhuis, verzorgde WF ook het vervaardigen van de fundatie voor één duik-unit. De "Al Bida" in dok 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 7