"Lang dienstverband stuk zekerheid voor zowel werknemer als bedrijf" Veel variatie bij reparatie "Zafra" Burgemeester G.J. te Loo: 9 "Het is belangrijk om even stil te staan bij een bedrijfsjubi- leum. Daarbij is het niet alleen uw belang, dat u hier 40 jaar lang werkzaam bent geweest. Het is ook duidelijk het belang van het bedrijf. Als je kort sa men zou willen vatten wat dat gemeenschappelijke belang in houdt, dan kun je zeggen, dat het een stuk zekerheid is". Dit zei de burgemeester van Schie dam, Mr. G.J. te Loo, op vrijdag morgen 1 oktober jl. tijdens zijn toespraak tot de jubilarissen in de kantine Hoofdkantoor. De burgemeester vond het daarbij plezierig om, zoals hij het zelf noemde, "als intermez zo op te treden in het ochtend- vullend programma van de heer Zipp". De heer Te Loo ging, nadat hij de jubilarissen van harte geluk had gewenst, verder in op dat stuk zekerheid voor zowel de werknemers als het bedrijf. "Zo'n lang dienstverband bete kent voor uzelf een stuk zeker heid, omdat u al die tijd hier een bestaan heeft weten te vin den. En in de huidige tijd begin nen wij er ons steeds meer be wust van te worden hoe be langrijk zo'n stuk zekerheid is. Uw jubileum is echter ook een stuk zekerheid voor het bedrijf omdat zodoende het vakman schap gecontinueerd wordt". De burgemeester benadrukte, dat dit vakmanschap niet een optelsom is van de bekwaam heden van de individuele mede werkers. "De in de loop der jaren verwor ven ervaring speelt een grote rol. Er dient tevens onder scheid gemaakt te worden tus sen theorie en praktijk. Nu wordt - naar mijn mening soms weieens iets te veel - de nadruk gelegd op de theorie. Vroeger was het vooral de praktijk die telde. Je leerde van elkaar. Die kennis en ervaring heeft u steeds aan elkaar doorgege ven. Zo heeft u aangegeven wat dat vakmanschap bij WF inhoudt en samen heeft u het bedrijf boven anderen uitgetild. Uit dit alles blijkt, dat de één de ander niet kan missen en het is goed om dit op een dag als vandaag eens tegen elkaar te zeggen". Hierna richtte de heer Te Loo zich in een persoonlijk woord tot een aantal jubilarissen en reikte hun de door Hare Ma jesteit de Koningin toegekende Koninklijke Onderscheidingen uit. Namens de WF-gemeenschap verzocht de heer Zipp de burge meester om onze vorstin hier voor te willen danken. Zafra De reparatie van de 41.000 dwt metende tanker "Zafra" van de Nederlandse maatschappij Shell Tankers B.V. betekende voor WF een pittige en zeer af wisselende klus. Aan dit in 1960 gebouwde schip diende een grote survey-beurt te worden uitgevoerd en WF had aangeboden om dit in acht dagen te doen. Mede door het offreren van deze zeer korte levertijd had onze Reparatie afdeling de opdracht binnen weten te halen. Een belangrijk onderdeel van het programma was het machi- newerk. Alle hoofd- en hulptur bines werden grondig over- haald. Tevens werd ketelsurvey uitgevoerd en uiteraard werd een groot aantal hulpwerktui- PS35-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 11