Snel werk aan serie TFL-schepen Staalwerk aan "Tongala" 10 gen, afsluiters en warmtewis selaars onder handen geno men. Ook de navigatie-appara- tuur, zoals de kompassen en de automatische stuurinrich ting, werd nagezien. Naast het machinewerk was er het nodige staalwerk te verrich ten. Men vernieuwde bijvoor beeld een gedeelte van het tus sendek in de machinekamer, waarvoor verdampers en pijp leidingen eerst verwijderd en later weer geplaatst werden met nieuwe fundaties. Na mon tage werd een en ander be proefd. Een ander staalkarwei was het vernieuwen van een gedeelte van de golfschotten tussen de vóór-cofferdam en de voorste ladingtanks. Tevens werd het bovengedeelte van de binnen- schoorsteen vernieuwd. Verder vermeldde de werklijst nog posten zoals verven, polijsten van de schroef en onderhoud aan de reddingsboten en de da vits. Op het laatste moment kwamen er nog reparaties aan de ladingsafsluiters bij. Door de enthousiaste inbreng van alle bij deze reparatie-op- dracht betrokken afdelingen, kon de "Zafra", ondanks wat extra werk, na acht volle werk dagen naar de proefdraaikade worden verhaald voor het be proeven van de turbines. Hier na kon het schip tot volle tevre denheid van de opdrachtgever de werf verlaten. TFL Freedom Van de rederij Timur Carriers, die haar zetel heeft in Singa pore, kregen wij de opdracht tot het verrichten van diverse werkzaamheden aan enkele container-schepen. Zo kwamen vrij kort achter el kaar de "Incotrans Enterprise", de "TFL Independence", de "TFL Liberty", de "TFL Free dom" en de "TFL Democracy" - allen rond de 15.000 dwt - aan de werf om ingedokt te worden in dok 7. De werkzaamheden, die aan deze TFL-schepen (TFL staat voor Trans Freight Lines) uitgevoerd dienden te worden, waren voor alle schepen van dezelfde aard. uiteraard was er het nodige survey-werk en een uitgebreid verfprogramma. Te vens werd een schroef-modifi- catie uitgevoerd en ook werden er diverse huid- en bodemscha des hersteld. Tenslotte waren er reparaties aan de containergeleiders in de ruimen en werk aan de an kers en kettingen. Een bijzonder aspect bij deze opdracht was, dat het werk zeer snel diende te worden ge klaard. Door de goede inzet van alle betrokkenen is men er inder daad in geslaagd om de sche pen binnen de gestelde tijd op te leveren. Aan de 121.300 dwt metende bulkcarrier "Tongala" van de bekende Noorse reder Wilh. Wilhelmsen heeft onze afde ling Raparatie in korte tijd om vangrijke staalreparaties uitge voerd. Van ruim vier, dat gedeeltelijk voor ballast en voor lading ge bruikt wordt, werd het luik hoofd grondig gerepareerd. Doordat op een keer de beluch tingsafsluiters niet waren open gezet tijdens het uitpompen van het ballastwater, was een vorm van vacuum ontstaan, waardoor het luikhoofd was in gedrukt. Hierdoor diende het luikhoofd dwars over de gehele lengte aan de voor en achterzijde van ruim vier vernieuwd te worden, inclusief onderdekse verstijvin gen. Tevens repareerde WF een klei ne kopschade, die was ont staan doordat het schip op de rivier de Mississippi uit haar roer was gelopen en een kade had geraakt. Ook was de "Ton- De "Tongala" in dok 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 12