Bazen brachten bezoek aan Oosterschelde "Een fijne club van posi tief ingestelde mensen met een beschouwende aard". Dit is een karak teristiek in beknopte vorm, die men kan ge ven na een dag op stap te zijn geweest met een deel van het bazenkorps van Wiiton-Fijenoord. 11 gala" hierbij aan de grond gelo pen en het vermoeden bestond, dat er enige schade aan de bo dem was ontstaan. Staal Toen het schip eenmaal in ons 160.000 dwt dok 8 was inge- dokt, bleek deze schade vrij aanzienlijk te zijn, zodat onge veer 25 ton staal vernieuwd diende te worden. Omdat bij de reparatie van de "Tongala" snelheid geboden was, had men reeds een begin gemaakt met de werkzaam heden aan het luikhoofd terwijl in de haven de lading werd ge lost. Het schip kwam aan de werf op 17 september en kon op 2 okto ber al weer volledig hersteld vertrekken. Tevens werd van deze dok periode gebruik gemaakt om het gehele onderwatergedeelte van het schip en de topsides te gritstralen en te verven. Het mallenmaken i.v.m. de bodem reparatie De twee-jaarlijkse excursie van onze bazen ging dit jaar naar de Oosterschelde-werken met aansluitend na de gezellige, eenvoudige lunch naar de RSV Gieterij in Middelburg. Daar kreeg men het gieten te zien van een RND 90 cilindervoering voor een Schelde-Sulzer Motor, in aanbouw bij de Schelde. De collega's van het RSV zuster bedrijf hadden de aardige gèste gemaakt met het begin van dit werk te wachten op het moment, dat de WF-bazen arri veerden. Natuurlijk werd dit op hoge prijs gesteld. De excursie werd georgani seerd voor drie groepen, te we ten op 12, 19 en 26 oktober. Maar daaraan was op 29 sep tember voorafgegaan een in formatieve avond, tijdens wel ke de Rijkswaterstaat publici- teitsfunctionaris, de heer Baij- ens een lezing hield over het Oosterschelde gebeuren. Deze werd geschraagd door informa tief folder-materiaal en de film "Oosterschelde, kerend tij". Onze bazen kwamen dan ook tijdens de excursie wel besla gen ten ijs. Pilaren Duidelijk is, dat objecten als de grote pilaren voor de storm vloedkering, de techniek van het plaatsen door de Ostrea, de techniek van het matten ver vaardigen in de speciale fa briek en tevens de techniek van het mattenleggen en alles, dat eromheen zit, grote indruk maakte. De door de RDM gebouwde "Ostrea" bij de Oosterschelde werken De bazen poserend voor één van de pijlers

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 13