WF Tug Boys roeiden in razend tempo weer naar wisselbeker 12 De heer W. Zipp temidden van de bazen Hooglijk werd 's avonds ge waardeerd, dat de heer W. Zipp, lid van de directie, de moeite nam naar Zeeland te komen om aan te zitten aan het diner, maar ook om diverse op hem afgevuurde vragen te beantwoorden. Vond de namens het bestuur verantwoordelijke man voor de organisatie, de heer A. Wolfs, ten besluite van het gebeuren: "Ik dacht dat wij ook dit jaar weer in onze opzet zijn geslaagd. Te weten onze bazen met enkele mensen van de be drijfsleiding, die altijd mee gaan, in een andere sfeer sa men te brengen om elkaar eens vanuit een andere hoek te kun nen bekijken". "En dan nu de ploegen voor de eerste heat Othello en ONS". Er gaat een zucht van verlichting door de gelederen van de WF Tug Boys, als de spea ker aankondigt welke ploe gen door loting als eerste in het strijdperk dienen te treden. Plaats van handeling op deze stralende zaterdag middag 18 september is Schiedamse Voorhaven, waar twintig ploegen van plaatselijke bedrijven en openbare instellingen roei en om de door de SSRW beschikbaar gestelde wis selbeker. "Schiedam Roeit" is de naam van de door het Zeekadetten- korps georganiseerde mani festatie, die is ontsproten uit de roeiwedstrijden, die de zee- kadetten vroeger hielden tegen de Gusto. Vorig jaar werd de aanzet gege ven tot een grotere opzet en nu is deze manifestatie uitge groeid tot een groots gebeuren waaraan veel publiciteit is ge geven. Het weer werkt fantastisch mee: de warme nazomerzon zorgt voor een temperatuur van dik boven de twintig graden en er staat geen zuchtje wind. Vele honderden toeschouwers bevolken de kaden en het jeugdkorps van OBK zorgt er met vrolijke muziek voor, dat de stemming er goed in zit. Op het dek van de "Spica", het schip van de zeekadetten, vindt de loting voor de wedstrijd plaats. De mannen van de WF sleep dienst staan gespannen te luisteren. Er hangt voor hen heel wat van af, want zij verde digen immers de wisselbeker, die zij vorig jaar op overtuigen de wijze pakten. Ook nu zijn zij weer favoriet voor de eindzege, al zal de concurrentie groot zijn. Loting "De training ging erg goed", zegt een van de WF-roeiers, "maar dat zegt lang niet alles. Als je een paar misslagen maakt, lig je meteen stil en dan kun je het verder wel vergeten. Bovendien doen er nu twintig ploegen aan mee. Het zal erg moeilijk worden". Bij WF hoopt men op een lo ting bij een van de laatste heats (tijdens elke heat komen er twee ploegen tegen elkaar uit, maar het gaat uiteindelijk om de gemaakte tijd). Het is al tijd nadelig als je een tijd moet neerzetten, waarop de concur rentie zich kan richten. "Trou wens", zegt een man van het team, die uiteraard alles af weet van de getij-stroming op de Nieuwe Waterweg, "het is nu dood tij en straks komt de vloed de haven in. Daar heb je allicht toch wat voordeel van". Het lot blijkt WF gunstig ge- Op de achtergrond liggen de WF-ers nabij de finish al duidelijk voor op de concurrentie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 14