Feestje 13 Bij de start ontbrak een wapperende WF-wimpel evenmin Een handen-schuddende burgemeester mr. G.J. te Loo temidden van de voldane WF-ploeg met wit poeder om vaste grip op de riemen te krijgen. Stuur man Henk Verslagers staat rustig aan het roer en geeft de laatste aanwijzingen als men naar de start roeit. De boot moet totaal stil liggen en dan pats het verlossende startschot. De WF-boot schiet vooruit. Dan ineens wordt er afgeschoten. Er is iets mis met de tijdwaar neming. Verwarring en rumoer alom. Voor WF en de Heide maatschappij een extra handi cap omdat men nu nog eens een zware krachtsinspanning moet leveren. De tweede start gaat inderdaad minder voortva rend. In het begin gaat de strijd gelijk op. Stuurman Henk schreeuwt zijn roeiers vooruit en als de machtige spierenbun dels eenmaal het juiste ritme hebben gevonden, is er geen houden meer aan. Een flinke witte boeggolf geeft al aan dat het hard gaat. Eenmaal over de finish is het even stil in de boot en op de kant. Als de tijd uit de luidsprekers schalt, springt men juichend op 1.49: WF pakt de kop. Met nog slechts twee heats te gaan, begint men al te denken aan een feestje. Bijna wordt de feestvreugde verstoord door de Schiedamse zeilers, die ook zeer voortvarend over het water gaan. Zij komen echter drie seconden te kort om WF van de eerste plaats te verdrijven, zo dat WF voor de tweede keer de zind te zijn, want pas in de ze vende heat dient het team aan te treden tegen de Heidemaat schappij, die gezien de vorig jaar gemaakte tijd een geduch te concurrent mag worden ge noemd. De Heidemaatschappij probeert meteen de strijd met een list te beïnvloeden door de tegenstander een pilsje aan te bieden in de hoop de kracht van de WF-ploeg af te zwak ken. "Nou, daar zijn we hele maal niet bang van", roept een WF-er. Het aanbod wordt in dank aanvaard. Slagroeiers Over het verloop van de strijd wordt druk gespeculeerd. "Je moet goed op de slagroeiers letten", meent één van de roei ers. "Nee, je moet gewoon op je voorganger letten en luiste ren naar de stuurman", be weert een ander". In ieder geval zal men straks vol goede moed van start gaan. De voorspellin gen variëren van gematigd op timisme tot een bravour-achti- ge uitspraak ais "wij varen ge woon één minuut vijftig, punt uit". Inmiddels zijn de eerste ploe gen onder luide aanmoedigin gen vanaf de kant van start ge gaan. Winnaar ONS legt de 200 meter af in 2.01 minuut. "Een knappe tijd", volgens de WF- ploeg, die toch wat voorzichti ger in haar uitlatingen wordt. De spanning stijgt tot een kookpunt als vlak voordat de sleepbootjongens in de boot stappen buurman HCG een magistrale 1.56 op de klokken brengt. Dan roept de speaker de zevende heat af ten teken dat het tijd is om scheep te gaan. Sommige supporters ge ven nog een laatste raadgeving mee. "Ach", zegt een roeier bij het instappen nuchter, "de truc is gewoon: het verstand op nul en keihard er tegenaan". En dat laatste zullen ze zeker. De ploeg heeft er alles aan gedaan om een goede indruk te maken. Al weken lang heeft men naar dit moment toe geleefd. Ook heeft men niet vergeten het be drijf naar voren te brengen. Zo is de ponton van waaraf de start plaats vindt, door een WF- sleper naar de Voorhaven ge bracht. De ponton is beschil derd met het WF-embleem en midden op de ponton prijkt trots de WF-wimpel. Wasserij Nijman heeft bovendien ge zorgd voor felgekleurde rode overalls met ook weer het be- drijfsembleem. Witte petjes van Spring Groove complete ren het goed ogende geheel. Aanwijzingen De handen worden ingewreven Aanvoerder (stuurman) Henk Verslagers ontvangt de eerste prijs •J^j

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 15