Spoedopdracht afdeling Reparatie aan Caribbean Courage Tweeëntwintig jubilarissen gehuldigd tijdens gezellige bijeenkomst Op de vraag hoe snel onze afdeling Reparatie eigenlijk wel kan werken, is het antwoord niet moeilijk te geven, wanneer wij het werk aan de "Carribean Courage" als schoolvoorbeeld stellen. Puntsgewijs liep een en ander als volgt: Toegesproken door directeur W. Zipp: 4 Tank gauging system Woensdag 15 september - De apparatuur arriveerde aan de werf. Donderdagmiddag 16 septem ber - De speciale peilinrichting was gemonteerd en het schip vertrok naar zee. De inmiddels gewaarschuwde WF-fotograaf kon nog net een plaatje maken voor dit blad. inhoud. De atmosfeer in de tanks komt namelijk onder het explosieniveau te liggen. Vaak worden de inertgassen verkregen door de rookgassen van de ketel af te tappen. Deze worden door een zogenaamde scrubber (wasapparaat) van zwavel (S02) ontdaan en vervol gens gekoeld. Met behulp van ventilatoren worden de gassen dan in de tanks geperst. Tijdens het peilen van de tank- inhoud of het nemen van monsters zouden zonder de on derhavige apparatuur de gas sen in de buitenlucht verdwij nen. Door dit speciale tankpeil- systeem wordt dit ontsnappen nu voorkomen. Het gevolg hier van is, dat de veiligheid van het schip en die van de beman ning, die zich met het peilen be zighoudt, worden verhoogd. "Carribean Courage" gefotografeerd op de valreep Donderdag 9 september - Aan vraag voor prijsopgave voor le verantie en montage van een closed tank portable gauging system. Deze voor WF onbe kende apparatuur werd in de li teratuur aangetroffen en wel in het blad de Motorship van sep tember 1980. Er stond een af beelding van dit apparaat plus een adres. Onmiddellijk ging er een telex uit naar Marine Moisture Control Co. in de USA, waarop dezelfde dag via hun Engelse vertegenwoordi ging een antwoord binnen kwam. Vrijdag 10 september - Onze aanbieding ging naar de rederij in Japan. Zondag 12 september - Het schip arriveerde aan onze werf. Maandag 13 september - De re derij gaf ons opdracht. Onze bestelling voor het apparaat volgde onmiddellijk met tevens het verzoek aan de fabrikant per telex om montage-instruc ties in verband met de voorbe reidingen. Hamvraag Maar de hamvraag is natuur lijk: "Waarvoor dient dit appa raat"? Tegenwoordig zijn de tankschepen en vooral die voor het vervoer van ruwe olie "iner- ted".De betekenis daarvan is, dat de ruimte boven de lading in de tanks of als er geen la ding is de gehele tanks zijn ge vuld met een neutraal gas, bij voorbeeld stikstof of CO2 e.d. De lucht en dus ook de zuur stof zijn dan uit de ruimte ver dwenen, verdrongen kan men zeggen. Dit voorkomt dus ont ploffingsgevaar van de tank- "U bent 40 jaar geleden als voorslager in dienst getreden. En, heeft u altijd goed gesla gen"? Dit vroeg de heer W. Zipp, lid der directie, op vrijdagmorgen 1 oktober jl. in de kantine Hoofdkantoor aan de neer T.M. van Dijk, die de rij opende van jubilarissen, die op deze och tend werden gehuldigd. De heer Zipp vertelde hoe de heer Van Dijk via voorslager en vuurwerker in 1956 zelfstandig smid geworden was. "Omdat zij niet meer rendabel bleek, is de smederij later dichtgegaan. Nu werkt u voor de afdeling machinale bewerkingen in de scheepsbouwloods. In uw vrije tijd bent u lid van de reserve- politie". De tweede jubilaris met 40 dienstjaren was de heer C.G. van der Graaf, die als doktim- merman/verhaler werkt in de Reparatie. Hij was destijds begonnen als

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 6