nagelheter en had ook nog op de werf in Rotterdam gewerkt. "U kent uw vak precies en weet ook nog steeds hoe de sche pen vroeger werden onder stopt. Nu gaat u bijna met pen sioen. Ik hoop dat u de laatste paar maanden hier nog met plezier zult werken". Ook de heer G. Kriek was als nagelheter begonnen. "U bent één van die mensen, die heeft meegemaakt, dat het klinken wegging en er andere metho den kwamen om schepen in el kaar te zetten. Eerst werkte u in de Nieuwbouw en later bent u naar de Reparatie gegaan, waar u projectbaas bij de las sers bent". De heer C.H. Martens had zijn hele leven in het ketelwerk ge zeten. Van helper bij de ketel makers was hij uiteindelijk op geklommen tot projectbaas op diezelfde afdeling. "U bent dat geworden door uw bekwaam heid en speciaal door uw lei dinggevende capaciteiten. Uw vrije tijd brengt u meest door in Hoek van Holland, waar u een vakantiehuisje heeft". Samenwerking "Uw conduite is een hele lijst geworden. Ik ga dat niet alle maal oplezen. Ik wil alleen zeg gen, dat ik jarenlang met u heb mogen samenwerken en dat mij dat goed is bevallen". Dit zei de heer Zipp tot de chef van het Innovatiebureau, de heer E. Smit. "Wij hebben regelmatig bij elkaar gezeten en ons afge vraagd: hoe lossen we dit nu op. Het ging dan om proble men op het gebied van diesel motoren, compressoren en noem maar op". De rij van "40-jarigen" werd gesloten door de heer L. Tim- mers, projectbaas bij de ijzer werkers Reparatie. "Uw loopbaan is er één, die ve len op onze werf hebben door gemaakt, want u kwam in dienst als loopjongen. Tja, zo ging dat veertig jaar geleden. In de loop der jaren heeft u veel bijgeleerd. Van u is bekend, dat u een zeer goed geheugen heeft. U weet nog precies hoe bepaalde karweien vroeger ge daan zijn. Dat is handig als iets soortgelijks zich weer eens voordoet. U wordt bestempeld als een prima vakman. Koper Nadat de burgemeester van Schiedam, de heer mr. G.J. te Loo, de jubilarissen had toe gesproken en de door Hare Ma jesteit de Koningin toegekende Koninklijke Onderscheidingen had uitgereikt, sprak de heer Zipp de jubilarissen met een 25-jarig dienstverband toe. Als eerste was aan de beurt de heer A. Boon, electromonteur bij de afdeling revisie in de ma chinefabriek Reparatie. "U heeft een eigenaardige loop baan doorgemaakt, want u bent begonnen als leerling koperslager. Er is wel een over eenkomst, want ook nu heeft u nog veel met koper te maken. U wordt dikwijls gevraagd om moeilijke storingen op te los sen, maar dat lukt u altijd". De heer H.J.A. van Britsem werd omschreven als zijnde "all-round". "Dat lijkt me lo gisch voor een draaier, want die moet ervoor zorgen dat iets rond gemaakt wordt". De heer Zipp verhaalde hoe de heer Van Britsem zich van bedrijfs- schoolleerling had ontwikkeld tot een zeer bekwaam draaier in de machinefabriek Repara tie. "Daarnaast bent u altijd be reid overwerk te verrichten, ook als dat in het weekend valt". De heer G. Bruin was begon nen als helper bij de kopersla gers en was later ook nog boor- der/fitter geweest. Uiteindelijk kwam hij tewerk bij de afdeling Materials Management als ma gazijnbediende. "In uw werk gaat u om met mensen van 4 nationaliteiten. Spreekt u ook Een blijde WF-jubilaris ontvangt zijn speldje De heer Zipp speldt het WF-insigne op

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 7