6 En natuurlijk koffie met gebak! al die talen? U bent daarnaast één van de vele Nederlanders, die zich trouw beschikbaar stellen als bloeddonor: een goede zaak". Doorzetter "U bent iemand met een enorm doorzettingsvermogen". Dit werd gezegd tegen de heer B. Damme. Deze was begonnen als leerling op de bedrijfs- school. Via ijzerwerker in de nieuwbouw was hij werkvoor bereider/calculator geworden. "Door uzelf het nodige bij te brengen - u heeft een hele lijst diploma's behaald - bent u nu opgeklommen tot assistent be drijfsleider in de scheepsbouw- loods". De heer W. Esbach werkt als plaatwerker in de nieuwbouw. "De zorg voor het machinepark ligt u na aan het hart en ook bent u iemand, die er graag flink tegenaan gaat. Als hobby schijnt u hier een fabriekskat te verwennen. U doet dat ook in het weekend en ik heb ge hoord, dat u zo door uw aanwe zigheid al eens een overstro ming in de machinefabriek hebt weten te voorkomen". De heer F. v.d. Knaap begon op de bedrijfsschool en ontwikkel de zich tot zelfstandig bank werker in de machinefabriek Reparatie. "U gaat rustig uw gang en doet veej werk aan zui gers van diverse motoren. Bo vendien schijnt u nogal enthou siast te zijn over het automerk BMW". De heer G. Kühnen had zijn mi litaire dienst bij het KNIL door gebracht. Na terugkomst in Ne derland was hij bij WF elec- trisch lasser in de Reparatie geworden. "U wordt door zowel collega's als chefs gewaar deerd en u doet uw werk goed. Dat lijkt me een mooie kwalifi catie". De heer D. Moti, die als projectbaas bij de lassers in de Nieuwbouw werkzaam is, had onder andere aan de onderzee boten "Potvis" en "Tonijn" ge werkt. "U bezit een grote theoretische- en praktische kennis op lastechnisch gebied. Ook in het verenigingsleven bent u zeer actief, hetgeen u tot een druk bezet man maakt". Legendarisch "U bent bij ons gekomen om de legendarische baas Meijer op te volgen. U schijnt uw werk te doen zonder de geluiden die uw voorganger daarbij placht voort te brengen". Dit zei de heer Zipp schertsend tot de heer A. Olthuis. Deze was be gonnen als transporteur bij de VDSM en was in 1978 overge komen naar WF, waar hij nu werkt als afdelingsbaas van de buitentransporteurs Nieuw bouw. De heer L.G. Pellenbarg had een lange loopbaan achter zich. Via Shell, Thomassen en Vinke was hij uiteindelijk bij WF terechtgekomen. "Uw werk als begroter/assistent be drijfsleider doet u op rustige wijze. Tevens kunt u goed met anderen samenwerken. Zo heeft u al heel wat problemen tot een goed einde weten te brengen". "U bent één van de eerste ijzer werkers, die tevens het lassen geleerd heeft om de ploeg be ter te laten draaien". De heer Zipp knikte de heer N.C. v.d. Pluym goedkeurend toe. "U bent bereid alles te doen wat u opgedragen wordt. Voorts schijnt u nooit met een mond vol tanden te staan". Monteur/ bankwerker D.K. Sluimer had een prachtig predikaat meege kregen. "Men zegt van u, dat u één van de beste mensen in de machinefabriek Reparatie benten net Haarlemmer olie: overal geschikt voor! In uw vrije tijd traint u een voetbal elftal en vist u graag in zee". Aanbouwer/sectiebouwer H. Smit had in de ketelmakerij ge werkt en was later in de appa ratenbouw terecht gekomen. "Nu houdt u zich in lasloods Oost bezig met het samenstel len van secties voor marine schepen. Dat is heel nauwkeu rig werk". Avondstudie De heer C.J. van Veen was be gonnen als kantoorbediende op het centraal dokkantoor. "Thans bent u technisch admi nistrateur in de machinefabriek Reparatie. U heeft zich door avondstudie bekwaamd en toont zich een prettig, bereid willig medewerker met veel in zet". De heer P. van Vooren werkt als monteur-bankwerker bij de gas- en zuurstofdienst. "Vroe ger ging u een paar maal per dag met de wagen flessen ha len bij de firma Hoek. Nu heb ben we een eigen distributie net. U bent belast met de con trole van de leidingen. Dat werk doet u zeer nauwgezet". De rij van jubilarissen werd gesloten door de heer W. v.d. Wal, die 25 jaar geleden als leerling bank werker begonnen was. "Uw huidige functie is controleur machinefabriek reparatie, een taak, die u hoofdzakelijk aan boord van schepen verricht. U bent ook een vaste medewer ker van onze mobiele kotter- ploeg". De heer Zipp sprak tot de aan wezige dames in het gezel schap toe en dankte hen voor hun inbreng. "Het is voor een man niet alleen belangrijk om een aangename werkomgeving te hebben. Het is ook prettig als hij het thuis goed heeft".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 8