"Bemetel-diploma is goede ondergrond om op verder te bouwen" Directeur W. Zipp tijdens diploma-uitreiking: "Onze aarde ondervindt grote moeilijkheden en zoals wij via de media kunnen vernemen, gaan deze niet voorbij aan het concern waartoe WF behoort". 8 Doopster mevrouw Van Beek-Bussemaker overhandigt haar ge schenk aan KLTZ Buis historische gegeven van 400 jaar geleden rond zijn stad. Hierna volgde een rondleiding over het schip en een geani meerde receptie in de aan de kantine Hoofdkantoor aange bouwde tent en aangeboden door de Koninklijke Marine, die bij een overdracht zoals gebrui kelijk is zich ontpopte als een voortreffelijk gastheer. Technische gegevens Tenslotte volgen nog enkele technische gegevens van de S- fregatten, waartoe ook nu Hr. Ms. Bloys van Treslong be hoort. De gegevens werden be reidwillig afgestaan door de Marine Voorlichtingsdienst: VOORTGANG VAN DE BOUW VAN DE KORTENAERKLASSE Na de Philips van Almonde, die op 2 december vorig jaar in dienst werd gesteld, is dit het tweede en tevens laatste stan daard fregat dat bij Wilton Fije- noord is gebouwd. Met de indienststelling van dit schip beschikt de Koninklijke Marine nu over zeven schepen van deze klasse. De overige drie zijn in aanbouw bij de Ko- Deze woorden sprak de heer W. Zipp, lid der directie, tijdens zijn toespraak bij de diploma uitreiking aan geslaagden van de WF Bedrijfsschool op vrij dagavond 12 november jl. Dit gebeuren vond plaats in een werkelijk stampvolle kanti ne Hoofdkantoor, want naast het grote aantal geslaagden met ouders, verloofdes of vrien dinnen waren er vele vertegen woordigers van de WF-bedrijfs- leiding en allerlei onderwijs- instanties aanwezig om de uit reiking mee te maken. "Er moeten", zo zei de heer Zipp, "maatregelen genomen ninklijke Maatschappij "De Schelde" te Vlissingen en zul len naar verwachting in de loop van 1983 aan de (operationele) vloot worden toegevoegd. Bij dezelfde werf zijn dan nog twee luchtverdedigingsfregatten van de Jacob van Heemskerkklas se in aanbouw, die in de jaren 85-86 gereed zullen komen. GOAL KEEPER De schepen in deze klasse, die tot nu toe aan de vloot zijn toe gevoegd zijn, naast de overige bewapening, uitgerust met een 40 mm kanon. Dit kanon zal in de komende jaren vervangen worden door de Goalkeeper, een luchtverdedigingssysteem voor de zeer korte afstand. Dit is een volledig geautomati seerd wapen dat bestaat uit een automatisch Amerikaans snelvuurkanon (4200 schoten per minuut) en een geheel auto matisch vuurleidingsysteem dat ontwikkeld is door Holland se Signaalapparaten BV. De eerste proeven met een proto type van de Goalkeeper vinden in het voorjaar van 1983 plaats. Gezien het grote belang dat aan dit soort luchtverdedi gingssysteem wordt gehecht, worden om de moeilijke situa tie waarin we ons bevinden het hoofd te bieden en zodoende het voortbestaan van ons be drijf zo veel mogelijk te ver zekeren. Plannen hiertoe wor den binnenkort met de betrok ken instanties uitgewerkt". De heer Zipp benadrukte dat wij ons zullen moeten inspan nen om ons te kunnen hand haven op de markten waarop wij ons richten. "Daarbij is het van levensbe lang om te kunnen beschikken over het juiste vakmanschap en de inzet van alle betrokke nen. In het verkrijgen van dat zal worden getracht de ontwik keling van het prototype en de daarop volgende serieproduc tie te versnellen. BLOYS VAN TRESLONG De kiel van de "Bloys van Treslong" werd gelegd op 27 april 1978. Op 15 november 1980 werd het schip gedoopt door mevrouw J. van Beek vakmanschap speelt de be drijfsschool een belangrijke rol". Zich richtend tot de geslaag den zei hij: "Het nu door jullie behaalde diploma is een goede ondergrond om op verder te bouwen. Deze mijlpaal is een felicitatie waard, waarbij ik te vens het onderwijzend perso neel wil danken voor haar in spanningen om tot dit resul taat te komen". Reeks Vervolgens ging hij over tot het uitreiken van de prijzen aan de leerlingen met de beste exa menresultaten. Die beste resul taten logen er niet om, want tot zijn genoegen kon de heer Zipp een reeks van achten en ne- Bussemaker, echtgenote van de dit voorjaar verongelukte be velhebber der zeestrijdkrach ten, vice-admiraal H.L. van Beek. De naamgever van dit schip (evenals de overige naamge vers van deze klasse) was een van de vlootvoogden van de lage landen in de 16e tot 18e eeuw. gens met zelfs af en toe een tien oplezen. De prijs voor het beste Bemetel-examen primai re opleiding ging naar booglas- ser John Wijnen. Bij de voortgezette opleiding sectiebouw en afschrijven in de scheepsbouw waren de prijswinnaars Ron Bosch en Robert Ham. Het beste resultaat bij de voort gezette opleiding uitgebreid uitslaan en afschrijven in de scheepsbouw was afkomstig van iemand, die vorig jaar ook al in de prijzen viel: Theo Caffe- rata. Alle prijswinnaars ontvin gen uit handen van de heer Zipp een prachtig boekwerk met in scriptie. Een verrassing was er tevens voor de winnaar van de Ir. B. Wilton-prijs, Erik de Haan. Als

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 10