ILTON-4'ENOORL 9 beste leerling van het jaar had hij twee weken in Engeland mogen doorbrengen en had daar de uitreiking van de prijs aan zijn Britse tegenhanger meege maakt, waarbij een gigantische beker werd uitgereikt. Omdat Erik dat wel mooi had gevon den, had de chef Vorming en Opleiding, de heer W.G.E. Valk, nu alsnog gezorgd voor een be ker, ai was die dan van een wat bescheidener formaat. Goed einde Laatstgenoemde had eerder op de avond alle aanwezigen van harte welkom geheten. De heer Valk was blij dat zo velen waren gekomen om deze feeste lijke uitreiking mee te maken. Een uitreiking die voor de 79 geslaagden (er werden 80 di ploma's uitgereikt, omdat één leerling twee diploma's tegelijk had behaald) een goed einde vormde van hun twee jaar du rende bedrijfsschooltijd. "Toch kunnen wij bij deze feestelijke bijeenkomst niet he lemaal ontkomen aan de scha duw van te weinig werk en be zuinigingen alom. Ik geloof dat het goed is om sa men te praten over de toestand op onze werf en in de scheeps bouw in zijn algemeenheid. Wij bij WF zijn in de gelukkige omstandigheid, dat wij on- Een volle zaal danks de sterke dreiging van buitenaf kunnen beschikken over vakmanschap op Bemetel- niveau en vakmanschap is meesterschap". De heer Valk onderschreef de waarde van het Bemetel- diploma. "In het Waterwegge bied zijn er meer dan 3000 werkzoekenden in de leeftijd van 17 tot 23 jaar. Velen daar van zijn ongeschoold. Jullie sterke punt is, dat jullie over een Bemetel-diploma" beschik ken. Overigens memoreerde hij dat de naam Bemetel zal gaan ver dwijnen en vervangen zal wor den door S.O.M. (Stichting Opleidingen Metaal), hoewel uiteraard de Bemetel-diplo- ma's altijd geldig blijven. Tot slot volgde een opsomming van de activiteiten van de school en de afdeling Vorming en Opleiding. Ongedwongen De grootste rol in het uitrei- kingsgebeuren is elk jaar weg gelegd voor de chef van de be- drijfsschool, de heer P.G. van de Geer. Deze reikt klasgewijs de diplo ma's uit, waarbij hij van elke leerling wel enkele aardige we tenswaardigheden weet te ver melden. Hij presenteert het geheel op ongedwongen en humoristische wijze, hetgeen duidelijk bij draagt tot het feestelijke karak ter van de bijeenkomst. Dit keer was het "optreden" van de heer Van de Geer extra lang, omdat hij - tot zijn genoegen - maar liefst 80 diploma's kon uitreiken. Hij feliciteerde de jongelui van harte met het be haalde succes een wenste hen alle goeds toe in hun verdere toekomst. Felicitaties waren er ook van de voorzitter van de Onderne mingsraad van WF, de heer A.J. Etman. Hij beschouwde deze bijeenkomst als keerpunt in het leven van de geslaagden. De heer Zipp reikt de boeken uit "De bescherming van de school valt weg, er wordt nu iets van je verwacht. In de toe komst zul je ongetwijfeld tegen slag ondervinden. Toch kun je je daar tegen wapenen door kennis. Ga niet op je lauweren rusten: iedere vorm van promo tie is afhankelijk van de kennis, die je in je bagage hebt. Kennis is macht, vooral in de huidige conjunctuur waarin de bedrij ven veel keus hebben als het om peroneel gaat". De heer Etman richtte zich ook tot de ouders. "Dit diploma heeft een diepere betekenis, want hier mee is uw zoon van jongen tot man geworden. Bij sommige natuurvolkeren gaat dat proces via allerlei lichamelijke beproe vingen. bij WF zeggen wij: hoe minder letsel, hoe beter de vakman". De heer Etman stak ook de ver loofdes of vriendinnen een hart onder de riem. "Met een jongen van de WF bedrijfsschool heb ben jullie een goede keus ge daan, want het draagvlak van je toekomst is groter naast een man met een vakdiploma. Bo vendien kun je thuis ook profi teren van die handvaardigheid. Een vakman draait immers ner gens zijn hand voor om". Aan het eind van zijn toespraak haakte de heer Etman in op de huidige personeelsproblema- tiek bij WF. Hij wenste de di rectie in deze moeilijke situatie veel sterkte toe en riep op tot goed overleg. "Sluit u niet op in een ivoren toren. Met goed overleg zullen we samen uit de problemen komen". Lof De schooloudste van het afge lopen cursus-jaar, Martin Wit-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 11