Lasvloer SB-loods met 900 m2 uitgebreid Nieuwe lichtdrukmachine van afdeling Nieuwbouw/Marine werkt volautomatisch 12 Onze lasvloer in de Scheeps- bouwloods is in oktober jl. uit gebreid met 900 m2 (45 meter lang en 20 meter breed). De redenen daartoe waren tweeërlei: 1. Bij volledige bezetting was er een tekort aan lasvloer- oppervlakte. 2. Aangezien het smeedwerk in onze smederij door nieu were technieken groten deels was achterhaald en teruggelopen, kwam er vloeroppervlakte vrij. De nieuwe vloer is evenals de bestaande vervaardigd van ge wapend beton met ingegoten hoekstalen. Het geheel geeft een schone en ruime aanblik, zoals de foto toont. De afdeling lichtdrukkerij be schikt sinds kort over een nieu we, zeer moderne lichtdrukau tomaat. Daartoe werden twee acht jaar oude machines en een vijf jaar in ons bezit zijnde tweede hands vouwmachine afgestoten. De nieuwe is een vier papierrol- len automaat van 200 meter rol lengte, alsmede met de mo gelijkheid voor een handbe diende rol voor bijvoorbeeld radex- of polyesterafdrukken. Er kan dus op vier verschillen de maten worden afgedrukt. De af te drukken tekening loopt automatisch via een droog plaats naar de plek, waar deze de machine verlaat in gevou wen toestand. In deze apparatuur wordt amo- niakgas gebruikt en niet - zoals gebruikelijk - amoniak als vloeistof. De apparatuur heeft ook een automatische rolprogramma- keuze, zodat vanzelf de juiste rolbreedte wordt genomen, maar uiteraard kan dat even zeer via handbediening. De kopieën, die de machine levert, zijn volkomen reukloos. Er ontstaan geen amoniadam- pen meer in de werkruimte. Een voordeel is ook, dat de afdruk ken minder sterk vergelen, dan bij de oudere types het geval was. De heer C. van Kapel achter het nieuwe apparaat

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 14