Maraven boorplatforms vertrokken over zee Uitgelezen artiestenpakket laat zon schijnen in Doelenzaal 14 Geslaagde contact-middag: Recentelijk vertrokken de eerste twee door WF en RDM gebouwde boorplatforms voor Maraven naar Venezuela. Dat gebeurde met de Super Servant 1 van Wijsmuller. Zachtjes gaat het zaallicht uit en stappen de drie muzikanten van het trio Wim Moens, van wie de gezichten inmiddels wel bekend zijn bij veie gepensioneerde WF-ers, op het toneel en starten met verve de openingsmelodie van het programma. Dan komt Frans Vrolijk - hij doet zijn naam eer aan - met een vlotte babbel, een grap, en een korte overpeinzing over de goeie ouwe tijd: het publiek reageert, de vertrouwde sfeer is er. Plaats van handeling op dinsdagmiddag 16 november is de Grote Doelenzaal in Rotter dam, waar de jaarlijkse contact-middag voor gepensio neerde WF-ers en hun echtge notes na een kort openings woord van de heer Van de Bosch van de Personeels dienst van start is gegaan. Zo als elk jaar zit de zaal vol, ook al regent het pijpestelen, want een gezellig middagje lachen, meeklappen, genieten van pri ma artiesten en lekker met oude bekenden praten bij een heerlijke kop koffie met gebak en voor de mannen een sigaar, laat men niet aan de neus voor bij gaan. Frans Vrolijk loopt als een rode draad door het programma. Hij doet dat weergaloos. Een con ferencier met een grote C. Grappen en grollen, die hij ach teloos uit zijn mouw schijnt te schudden, wisselt hij af met mooie liedjes van vroeger, die een glimlach en een blik van herkenning toveren op menig gezicht. Niet alleen de conferencier zorgt voor de sfeer. Het zeer ge varieerde artiestenpakket zal deze middag de handen veel vuldig en spontaan op elkaar krijgen. Beheersing De Wico's gaan vlot van start. Zij tonen een prima beheersing van de accordeon en de klari net. Bij het nummer "Gipsy car naval", onvervalste zigeuner- muziek, wordt op de accordeon heel vakkundig een viool nage bootst. Daarna een potpourri. Op de eerste rijen haakt men al in op gezellige melodieën als "Tulpen uit Amsterdam" en "Als de klok van Arnemuiden". Veel respons krijgen de Wico's op hun wel zeer swingende ver sie van "Oh, when the saints". Een heuse tapdans-act door spekt met humor vormt de uit smijter van hun optreden. Dan volgt Lobo, een sympathiek ogende, boomlange zanger, wiens vader overigens bij WF werkt. Lobo, voormalig schei kundeleraar, bestijgt de laatste tijd moeiteloos alle hitlijsten in Een sigaartje, koffie en gebak in de pauze binnen- en buitenland. Met zijn disco-sound vermengd met de zon van het Caraïbische gebied is hij bijzonder populair bij de jeugd. Aan het eind van zijn op treden blijkt, dat hij ook onze gepensioneerden voor zich ge wonnen heeft. Met een opzwepend ritme gaan in een razend tempo zijn Carri- bean disco-show en Soca Ca lypso - een medley van oude successen van Harry Belafon- te, nu door Lobo nieuw leven ingeblazen - de zaal in. Hierna volgt een medley van gospel-songs. Hoewel het mo derne geluid voor sommigen best even wennen geweest zal zijn, bewijst het klaterende slotapplaus, dat het optreden van Lobo zeer in de smaak ge vallen is. Bijpraten De pauze duurt uiteraard veel langer dan bij een gewone theatershow gebruikelijk is, maar bij deze contact-mid dagen is dat gezellig bijpraten juist een heel belangrijk aspect. Als iedereen weer gezeten is, zorgt Frans Vrolijk meteen voor een verrassing door een speci aal gastoptreden aan te kondi gen van iemand uit het publiek,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 16