WF-RDM minitentoonstelling in Oosterscheldewerken 15 De heer Van de Bosch spreekt de zaal toe mevrouw Buizenfrank, die een lied van Mireille Mathieu ten gehore brengt, waar het trio Wim Moens op inspeelt. Het publiek weet dit onverwachte element wel te waarderen. Met een wervelende entree staat snel de volgende artiest op het podium: Dirk de Witte, die een programma brengt, dat wordt omschreven als muziek- kolderij. Wat dat inhoudt, maakt hij in een geweldige show overduidelijk. Muzikali teit en malle fratsen worden knap verweven tot een pakkend geheel. Een trompet die bijna volledig uit elkaar valt, maar waar hij toch nog een stevig stuk muziek uit weet te tove ren, werkelijk acrobatische toe ren op de viool: het publiek ver maakt zich opperbest. Een ko mische Kozakken-act, waarin Dirk de Witte toont over een enorm stembereik te beschik ken, besluit dit bijzondere stuk amusement. Het gulle applaus is dik verdiend. Fijnzinnig Tot slot van deze middag tre den Perry Dorien op, een duo dat onder andere bekend is van het radio-programma Café Chantant. Zij nemen in de Ne derlandse artiestenwereld een heel aparte plaats in met een bijzonder fijnzinnig program ma, dat boordevol romantiek zit. Zij brengen een uitgelezen re pertoire van luisterliedjes uit vroeger tijd, geschreven door de groten van het Nederlandse lied. Uitstekende zangtechniek, zeer vakkundige piano-be geleiding van Jo Spiers, mooie kostuums en requisieten ma ken het optreden van Perry Dorien tot iets waar je met ple zier naar luistert en kijkt. Een mevrouw tikt zachtjes de maat mee op haar handtas als "Lot je" van Koos Speenhof wordt gezongen. Ook zingen zij "Breng eens een zonnetje". Het artiestenpakket heeft er in derdaad voor gezorgd dat dit zonnetje heeft geschenen in de Doelen tijdens deze fijne contact-middag. Op 2 oktober 1982 is de funde- ringsmattenfabriek ten behoe ve van de bouw van de storm vloedkering in de Oosterschel- de officieel in gebruik geno men. De openingshandeling is verricht door mr. H.J. Zeeval- king, minister van Verkeer en Waterstaat van het vorige op dat moment demissionair zijn de kabinet. De opening is bijgewoond door een groot aantal vooraanstaan de binnen- en buitenlandse gasten, waaronder de in Neder land geaccrediteerde buiten landse diplomaten en handels vertegenwoordigers en buiten landse persvertegenwoordi gers. Dit gebeuren vormde een unie ke gelegenheid om alle gasten door middel van een tentoon stelling in de fabriek kennis te laten nemen van de gezamen lijke inspanning van overheid

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 17