EHBO-oefening in Hellingloods had schitterend verloop 16 en bedrijfsleven in de totstand koming van de stormvloed kering. In dit kader was ook de WF- RDM Groep met een eenvoudi ge stand vertegenwoordigd. Naast de persoonlijke be langstelling van de heer A. Rij ke, plaatsvervangend president Raad van Bestuur RSV, waren er talrijke buitenlandse gasten, die belangstellend informeer den naar het kennen en kunnen van de groep. Zoals bekend is de "Ostrea" door de RDM ge bouwd, de "Jan Heijmans" in grijpend verbouwd door WF en thans zijn zijn de 126 hydrauli sche bewegingswerken in op dracht bij WF RDM Algemene Werktuigbouw. In de mattenfabriek zelf wor den de filtermatten voor het funderingsbed van de pijlers vervaardigd. De ondermatten hebben een lengte van onge veer 200 meter, een breedte van 42 meter en een dikte van 36 centimeter. Deze uit drie lagen opgebouwde matten met elk een gewicht van 5.500.000 kilogram worden met behulp van de mattenlegger "Car- dium" op de juiste plaats in de sluitgaten neergelaten. Gespalkt en wel op de brancard Een schitterende oefening en zeker voor herhaling vat baar. Deze bondige omschrijving slaat op de grootscheepse EHBO-oefening, die onze Medische Dienst voor alle EHBO-gedipJomeerden van WF op eigen bodem had op gezet op donderdag 21 okto ber jl. Bij het inelkaar zetten van de oefening was vooral ook gebruik gemaakt van de deskundigheid van zieken verpleger H.C. de Graaf op dit gebied. Het gebeuren vond plaats in de hellingloods. Aan de oefening deden liefst 52 man (en vrouwen) mee: 12 "slachtoffers", 33 helpers en de overigen (w.o. onze artsen en ziekenverple gers) vormden het toezicht. Terwijl het optreden van het Beveiligingswerk natuurlijk door de heer Van Kouwen in de gaten werd gehouden. Er was een ongeluk in de hellingloods geënsceneerd "onder ongunstige" om standigheden. Dat wil zeg gen, dat er niet op korte ter mijn op deskundige hulp kon worden gerekend. Dit gegeven dwong de deelne mers om zelf handelingen te verrichten ter voorkoming van erger in de situatie van de gewonde 'slachtoffers", die overigens waren gere- cruteerd uit de EHBO-ers zelf en daartoe op aanspre kende wijze waren ge schminkt. Na het gebeuren, dat buiten werktijd van 's avonds 19.00 uur tot 21.30 uur plaats vond, werd in de kantine van de Bedrijfsschool een na- Mond op mond beademing bespreking ter evaluatie ge houden. De goede discussie tussen Medische Dienst, hulpverleners en slacht offers vormde een positieve bijdrage in het opsporen van fouten en lering daaruit voorde toekomst, wantzo'n oefening zal zeker worden gehouden om de praktische kennis van onze EHBO-ers op peil te houden. Dit ge paard aan de te houden theoretische vervolgcursus, die binnenkort van start gaat. Dat de EHBO-gedachte bij onze afdeling Beveiliging, inclusief Brandweer, en ook anderen leeft, heeft deze oefening weer eens aange toond. De opkomst was uit stekend te noemen. Een qualificatie, die trouwens ook slaat op het enthou siasme van alle deelne mers, met daarbij ook de mensen van het Transport en de Bedrijfsschool voor het afstaan van de kantine.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 18