"Heerlijk jezelf ontspannen met de dartsport Bas van Huuksloot: "Hé Bas, we hebben je op t.v. gezien zondagavond!" Die kreet heeft Bas van Huuksloot (30) wel honderd keer gehoord vlak nadat hij op zondagavond 24 oktober jl. als lid van een dart-vereniging te zien was in het televisie-programma Sprekershoek. Bas van Huuksloot Bas is chauffeur bij de werf- postdienst (ressorterend onder de afdeling Beveiliging) en komt dus overal op de werf, hetgeen hem uiteraard tot een bekende figuur maakt bij WF. "Kennelijk hebben enorm veel mensen het programma gezien, want overal word ik erover aan gesproken. Pas geleden werd ik in de stad zelfs door een wildvreemde aangeklampt". Bas laat die plotselinge be langstelling gelaten over zich heen gaan. Hij gaat - geheel volgens zijn bescheiden, nuch tere karakter - liever rustig zijn gang. "Het was wel leuk om eens zo'n t.v.-opname mee te maken. Heet dat het was onder die lampen, ongelooflijk. We hoef den niet geschminkt te worden, want vanwege die hitte kreeg je vanzelf kleur op je gezicht. Het is trouwens een vreemde ge waarwording als je jezelf later op het scherm terugziet". Het initiatief voor deze uitzen ding van Sprekershoek, een NOS-programma waarin aller lei groepen uit de samenleving de kans krijgen om voor een bepaald onderwerp aandacht te vragen, was afkomstig van de heer Van Vessem. Hij is eigenaar van de Engelse pub in Schiedam en is tevens een fer vente aanhanger van het dart- spel, waarbij men met pijltjes (darts) op een bord werpt. Dat bord is in diverse vakken inge deeld met allemaal een ver schillend aantal punten, dat men kan scoren door de darts in die vakken te gooien. Toevallig Tijdens de uitzending werd de heer Van Vessem geïnter- vieuwd, terwijl enkele spelers, waaronder "onze" Bas, een de monstratie gaven. Bas is op een toevallige manier bij deze sport betrokken ge raakt. "Op een keer stapte ik een En gelse pub binnen toen men daar darts aan het spelen was. Ze vroegen me om mee te doen en later ben ik in een team ge komen". Het Dart-centrum "De Pub" heeft diverse teams die allemaal deelnemen aan de competitie van de Rotterdamse Dart Bond. Het team waarin Bas speelt, de "Pirates", telt zes leden, waarvan er nog twee bij WF werken. "We oefenen twee avonden in de week en één avond per week wordt er voor de competitie een wedstrijd gehouden tegen een andere club. Eerst speel je indi vidueel tegen elkaar. Daarna wordt er in koppels gegooid en tenslotte spelen de voltallige teams tegen elkaar in de zoge naamde "bierronde", waarbij de verliezende partij een rondje dient te geven aan de win naar". Het spel dat men meestal speelt, heet 501: iede re speler begint met 501 pun ten en het gaat erom in zo min mogelijk beurten (3 darts per beurt) uit te komen op precies O. Bas beoefent de dart-sport nu zo'n 4 maanden en kan zo als hij het zelf omschrijft "rede lijk goed meekomen". Concentratie Er zijn weieens mensen die zeggen, dat het dartspel eigen lijk geen sport is, maar meer een beetje gooien, dat als ex cuus gebruikt wordt om een lekker pilsje te drinken. "Dat soort opmerkingen rea geer ik niet eens op", zegt Bas. "Mensen die zoiets zeggen, weten niet waar ze over praten. Die moeten eerst maar eens komen kijken". Bij het dartspel gaat het vol gens Bas vooral om concentra tie. "Dat is verreweg het be langrijkst. Natuurlijk komt er ook wat geluk om de hoek kij ken en een goede training ver betert vanzelfsprekend de re sultaten. Zelf probeer ik op het ogenblik om een vaste gooi te krijgen". Om dat te bereiken oefent Bas dagelijks op zijn dartbord thuis. "Na het werk als ik me gedouched en gege ten heb, ga ik lekker een uurtje gooien. Thuis vinden ze het ook leuk, dat ik aan deze sport doe". Bas is erg enthousiast over het dartspel. "Het fijnste ervan is wel, dat je je er zo heer lijk bij kunt ontspannen. Voor een wedstrijd ben je wel even nerveus natuurlijk, maar als je eenmaal bezig bent, gaat dat zo over. De beste resultaten haal je als je rustig gooit. Eigenlijk is het net als met je dagelijkse werk: als je je ze nuwachtig maakt, loopt het niet". Reclame Enthousiast als hij is over zijn sport, vergeet Bas niet om re clame te maken voor het dart spel. "In Nederland zijn er op het ogenblik ongeveer 10.000 dartspelers en sinds 1973 spreekt ons land internationaal gezien ook een woordje mee. Het is een sport voor leeftijden van acht tot tachtig. Waar men wel voor moet uitkijken, is dat er geen kleine kinderen of huis dieren tussen de speler en het bord lopen, want die darts zijn uiteraard nogal scherp. Het is geen dure sport. Een goed bord heb je vanaf 70 gulden en dat is een eenmalige aanschaf. Een sets darts varieert in prijs van f 22,50 tot zo'n f 80,-. Dat is af hankelijk van de gebruikte staalsoort. Hiermee hangt ook het gewicht samen. Zelf gooi ik het liefst met darts van 23 gram". "Oh ja", zegt Bas aan het eind van het gesprek, "als ik het nog even zeggen mag: nieuwe leden zijn natuurlijk al tijd welkom".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 19