Vorming en opleiding 18 Mini diploma-uitreiking De heer C. Verkade reikt de diploma's uit De leerlingen bij openbaar lichaam Rijnmond Het hoofd van Materials Mana gement de heer C. Verkade, reikte op een daartoe belegde bijeenkomst in aanwezigheid van de bedrijfsleiding van de WF-garage, twee hijsbewijzen uit. Installatie Veiligheidsinspec teurs 1982/83. Traditiegetrouw werd door de leraren een aantal jongelui aangewezen die als vertegen woordiger van hun klas veel aandacht dienen te besteden aan de veiligheid in hun afde ling en van de betrokken leer lingen. Dit gebeuren wordt ge coördineerd door de veilig heids-promotor van de Bedrijfs- school de heer Fleischhauer, onder het toeziend oog van de werf-veiligheidskundige, de heer De Puy, en de milieukundige de heer Van der Pluym. Om de betrokken 12 jongens de status te geven die zij ver dienen als veiligheidsinspec teur van hun afdeling, werden zij officieel in hun bijbaan be vestigd door de heer De Puy, in aanwezigheid van bovenge noemde heren, de heer Valk en de heer Van de Geer, Chef Be- drijfsschool. Dit gebeuren vond plaats in het Veiliheidsinstituut te Amsterdam. Helaas kunnen wij u geen foto's aanbieden van de installatie daar de foto graaf van het instituut niet was komen op-dagen. Na de instal latie werd samen een "broodje van Kootje" genuttigd en daar na stortten de nieuwbakken veiligheids-inspecteurs zich in een uitstekende excursie door het instituut. Met deze bijdra gen aan hun functioneren als verantwoordelijke inspecteurs hopen wij, dat zij en de leerlin gen van de school een veilig jaar tegemoet gaan. De heren P. Noordam en H. Waardenburg deden zowel the oretisch als praktisch examen voor de cursus Kraanbesturen, en slaagden beiden met een prima resultaat. De heer Verkade onderstreepte bij zijn felicitaties het grote be lang, dat gehecht moet worden aan de kwaliteit van al ons han delen zeker bij het kraandrij- ven. Een cursus zoals deze is dan ook noodzakelijk om het vakmanschap te verhogen c.q. op peil te houden. Spreker bracht dank uit aan de afd. Vor ming Opleiding, die deze cur sus nu voor de achtste keer organiseerde en wenste de her en Noordam en Waardenburg veel succes met hun opgedane kennis. Installatie Leerlingen Raad en Verkiezing Schooloudste Even traditiegetrouw als ne venstaande gebeurtenis is de officiële installatie van de Leer lingen Raad - gekozen via open kandidaatstelling door de leer lingen - en de verkiezing van de schooloudste. De instelling waar wij dit met de nodige kleur kunnen doen is het Open baar Lichaam Rijnmond ge vestigd te Rotterdam. De over eenkomst ligt namelijk in de vertegenwoordiging van groe pen mensen die op democrati sche wijze zijn gekozen en dat geldt voor de Rijnmond Raad even goed als voor de Leerlin gen Raad. In de zaal waar de Rijnmond Raad haar werk-vergadering heeft, werden wij verwelkomd door Mevrouw Haarsma die op charmante en deskundige wij ze haar taak als gastvrouw uit oefent. De gecommitteerde voor het Onderwijs, de heer Van der Jagt heette de groep hartelijk welkom en informeerde de be trokken jongelui in een goede toespraak wat hun als afge vaardigde allemaal te wachten kan staan. Hierna nam de chef Vorming Opleiding het woord en installeerde daarna als voor zitter van de Bedrijfsschool Leerlingen Raad de klasse oudsten in hun functie. De heer Van de Geer leidde hierna de verkiezing van de schooloudste, hetgeen resul teerde in de benoeming van John Vergouwen in die functie en van Kees van As als zijn as sistent. Mevrouw Haarsma verzorgde daarna een boeiende dia-show over Rijnmond, de toekomstige nieuwe provincie van Neder land. Tot besluit werd alle aan dacht besteed aan een broodjes maaltijd, die evenals de gehele ontvangst prima was georgani seerd. In de middag uren werd met de raad het oud marineschip "De Buffel" met een bezoek ver eerd. Al met al een inhouds volle dag waar de betrokkenen met veel plezier aan kunnen terugdenken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 20