Succes Harmonie Wilton-Fijenoord Verkenning op het Lasgebied Woensdag 3 november was een belangrijke dag voor de functionarissen van de werf, die met het booglassen op één of andere manier te maken hebben. Eindelijk zijn we erin geslaagd om een serie informatie bijéén komsten op lasgebied voor on ze mensen op te tuigen en te geven door onze eigen WF- lasdeskundigen. Een belangrijk initiatief van de Cebosine, die in verschillende plaatsen in Nederland voor de werkgevers in de scheepsbouw lezingen verzorgde om het be lang van opleidingen op het lasgebied te stimuleren, was mede de oorzaak, dat wij bij WF de mogelijkheid kregen om ons plan uiteindelijk te verwe zenlijken. Het plv. hoofd van de Nieuwbouw Ir P. Ploeg opende de eerste cursus bijéénkomst in de kantine van de Bedrijfs- school. Hierna gingen de 16 deelne mers van deze 1ste serie "ver kenning op het lasgebied" aan hun theorie deel beginnen. Na de broodmaaltijd, die geza menlijk genuttigd werd, werd het "woord" van 's morgens omgezet in de "daad". In het voorjaar van 1983 zullen nog twee van deze series bijeen komsten worden gegeven door de heren Van Oostende - (kwa liteitsdienst), Prins (Techn. We tenschappelijke Afdeling) en Vrauwdeunt - (Bedrijfsschool). Toespraak van de heer Ploeg Op zaterdag 23 oktober 1982 heeft de Harmonie aan een concours deelgenomen te Zeist. Dit concours werd ge organiseerd door de muziekve reniging Koninklijke Zeister Harmonie Muziekgezelschap onder reglementering van de KNF. Daar de Harmonie verplicht is om minstens één keer in de vijf jaar naar een concours te gaan en dit het laatste jaar was, bracht dit toch een spannende tijd met zich. Ook door de grote vakantiespreiding zat de Har- i monie tot eind augustus met een half orkest. Zodoende moest er in een kort tijds bestek hard gestudeerd wor den. Een week voor het concours is er daarom ook een zaterdag en een hele zondag aan gespen deerd. Op de bewuste zaterdag ver trokken we om 13.00 uur naar Zeist, nadat we eerst nog van 10.00 uur tot 12.00 uur de laatste repetitie hadden gehad. In Zeist hoorden we dat de jury bestond uit de volgende heren: B. Joosen, J.P. Laro en P.O. Stalmeijer. Allen geen onbe kenden in de muziekwereld. In totaal hadden 11 verenigingen zich ingeschreven, vanaf de 3e afdeling tot en met de vaandel afdeling. Onze Harmonie kwam als enige orkest uit in de vaandelafde ling. Men wordt beoordeeld naar de klasse waarin men uit komt. Nadat we ons vrije werk "the Seafarer" van Haydn Wood en ons verplichte werk "the Cow boy Rhapsody" van M. Gould hadden gespeeld, werd onze uitvoering beloond met respec tievelijk de volgende punten: voor het 1e werk 1541/2 punten en voor het 2e werk 1491/2 pun ten. Tesamen 304 punten. Een prachtige 1e prijs. Door dit resultaat heeft de Harmonie weer bewezen, dat zij haar plaats in de vaandelafdeling van de KNF waardig is. Het succes is te danken aan de deskundige leiding van onze di rigent de heer J. Grüter, aan de medewerking van de heer C.P.J. de Heij die zijn steentje heeft bijgedragen bij de gesepareer de repetities als repetitor voor de klarinetten en aan de totale inzet van alle leden. Daar de Harmonie als laatste aan de beurt was, moest er nog een extra nummer gespeeld wor den tijdens de periode dat de jury hun punten bijelkaar tel den. Het werd Clarinet Caprio len van F.H. Schorer. Nadat iedereen de uitslag ge hoord had, speelde de Harmo nie tot slot het Wilhelmus. Uit handen van de organiserende vereniging ontving de Harmo nie een borstbeeld van Jonk heer v.d. Poll, oprichter van de KNF. Nog te vermelden valt, dat de heer H. Roozendaal ons de hele dag vergezelde en dat mevr. G.M. Wilton-Key in de zaal aanwezig was. Dit heeft zeer zeker bijgedragen aan het grote succes van deze dag. Mocht U na het lezen van dit verslag behoefte gevoelenom lid te worden van onze Harmo nie, dan bent U van harte wel kom. Onze repetitiedag is za terdagmiddag van 14.45 tot en met 17.15 uur. Voor inlichtingen kunt U te al len tijde terecht bij ons secre tariaat mw. M. v.d. Haak, Kap- peynestr. 3d, 3039 PE Rotter dam tel 010-677004 na zes uur. Het niet kunnen bespelen van een instrument behoeft geen probleem te zijn, U kunt op een uitstekende opleiding rekenen. mevr. M.H.P. v.d. Haak De heren Prins en Van Oostende geven uitleg

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 21