A Ruim 2000 bezoekers betraden "Bloys van Treslong" Tijdens open dag: "Een zeer positief en vlot verloop. En geen enkele wanklank vernomen". De heer J. de Ruyter van onze afdeling Nieuwbouw/ Marine is kort en bondig in zijn samenvatting over de Open Dag op zaterdag 6 november jl. tijdens welke onze personeelsleden met familie een bezoek moch ten brengen aan het toen nog over te dragen S(tan- daard)-fregat Bloys van Treslong. Onder een vrolijk schijnende zon hebben tussen de 2.000 en 2.200 mensen van de mogelijk heid gebruik gemaakt om over de met feestelijke vlaggen en rode linten opgesmukte "en clave Oost" te flaneren, ten einde een bezoek aan het schip te brengen, een kop koffie te drinken en de RSV-Marine film te bekijken. De Ruyter: "De mensen kwa men gespreid over de hele dag. Tijdens het hoogtepunt was er wat stagnatie bij het bezichti gen van de brug. Maar alles ging bedaard en gemoedelijk. Het schip lag gunstig, zodat men tijdens het wachten op zijn gemak de haven kon over zien. De bezoekers waren, echt een dagje uit, geen gedrang of opgewonden geduw. Het leukst waren de opmerkingen van sommige kinderen. Mijn klein zoon zag een stopcontact op een gang: "Opa, scheren ze zich hier.Of een zoontje tegen zijn vader in een beman- ningsverblijf: "Slapen ze hier?", wijzend op de kooien. En pa als ad rem antwoord: "Nee, hier liggen ze wakker De drukte was groot, talloze medewerkers onder de wappe rende WF-wimpels en de vrien delijk service verlenende bevei ligingsbeambten passerend genoten kennelijk van het ge beuren. Ook een aantal direc tieleden en de top van de afde ling Nieuwbouw/Marine. Druk Zegt projectleider O. van Lent: "Tja, gezellig druk. Heel positief deze dag. De route was goed. De mensen wilden niets missen. En dat ze in de lounge om een bor reltje vroegen.daar kon ik ze echt niet aan helpenGrinnikend stapt hij verder over het schip, dat hem zo vertrouwd is geworden. Natuurlijk is bij zo'n gebeuren vooral onze afdeling Beveili ging (model) in touw. Voortref felijke mannen, die zo'n dag een en ander in goede banen leiden. De chef van de afdeling, J.R. van Kouwen, is een tevre den mens. "Machtig verlopen alles. Het viel mij op, hoe ple zierig de mensen over de werf wandelden. Maar ook over het schip: geen spatje schade, geen knopje ontbreekt, fan tastisch gewoon. Het was een prettige dag. Ook voor de afde ling. Mijn mensen hoefden nu eens niet regelend op te tre den, maar puur dienstverle nend. Dat kwam ook bij de be zoekers zo over: heel fijn, niets negatiefs gebeurd. J. Valk van dezelfde afdeling wijst eveneens op het achter wege blijven van schade. "Ge weldig, alles liep gesmeerd en geordend. Een fijn publiek, heel leuk hoor". Zij collega van de administratie J.H. Vink valt hem onmiddellijk bij. "Van alle kanten hoorden wij reacties, dat het zo geslaagd was. Een hele goede dag was het". De belangstelling was overweldi gend. Het begon al zeer vroeg. Dit is een bericht van een voor post. Want in de portiersloge ingang Oost waren al vroeg aanwezig onze dokter mevrouw H. Wiers en ziekenverpleger J.A. Vleugel (terwijl op "West" ziekenverpleger J.R. Leijenaar de wacht hield). Meent mevrouw Wiers: "Ze kwamen er al vroeg aan. Al vóór negenen. Zo echt trots het bedrijf opstappend van: en hier werk ik nou. Je kon vanuit die portiersloge echt de mensen observeren: de wijze van lopen, de gezellige gelaatstrekken. Het was een gebeuren, dat soe peitjes verliep. Zelf vond ik het plezierig om over dat schip te wandelen en te klauteren". Trappelen Ziekenverpleger Vleugel beves- Gezellige drukte op de brug tigt die zienswijze: Zijn onder schrijving komt neer op: "Men stond al om tien voor negenen voor de poort te trappelen. Alle maal vrolijke gezichten. Je zag, dat er veel Beveiliging was. Opstoppingen deden zich niet voor". Het hoofd van de medische dienst, dokter C.M. Helms, had het een prettige dag gevonden. "Ik kwam 's middags op het moment van de grootste druk te, toen er zich op het schip een queue of rij had gevormd. Dat was boeiend, omdat je op zo'n moment met mensen in gesprek komt. En ik moet zeg gen: iedereen was zeer enthou siast. Ja natuurlijk kon ik niet Lange rij op het schip

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 4