3 nalaten een vriendelijke dame te wijzen op het gevaar van haar hoge prikhakjes tijdens de excursie. Maar de hakken heb ben kennerlijk geen negatief gevolg gehad. Medisch gezien was er slechts een probleem met iemand, die flink zijn hoofd heeft gestoten. Die heeft wat hoofdpijn tabletten gekregen. Anderen vroegen en kregen keelpijn tabletten, maar de oor zaak van het ongemak aan hun kelen lag zeker en vast niet aan de excursie. Men vond het wel jammer, dat de machinekamer niet te bezichtigen viel, maar ja.je kunt niet alles hebben". Het vroege verschijnen aan de poort was ook de man van de BRN, de in de Kantine Hoofd kantoor zeer bekende Wil Lie- bregts met zijn dames van de BRN opgevallen. "Al om 9.00 uur kwamen de mensen in de Dokloods op de koffie af, waar enige kraampjes stonden op gesteld. Je zag de drukte echt als een piek tussen 11.00 en 12.00 uur. Gedurende etenstijd was het stilletjes. Een geweldi ge sfeer was het. Dat kwam door de mensen. Nergens klachten, gewoon een prettige houding en de kinderen blij met een flesje limonade. De dames van de BRN achter de stalle tjes vonden het leuk werken zo. Aan de bezoekers kon je ook merken dat het allemaal nieuw voor hen was, heel leuk en feestelijk, hoor. Dat kon je zo in de contacten onder elkaar mer ken. Wij deden het met ons vij ven. En daarbij kwam de van on schatbare waarde zijnde Henk Schoonrok als trait d'union nog bij. Deze man van de terrein- dienst ("hardstikke leuk gebeu ren") voorzag de kramen tel kens weer van nieuw gevulde gamellen koffie". Kantines De man van onze civiele dienst G(iel) van den Doel onderstreept met verve het belang van Henk. "Ja, in diverse kantines werd de koffie gezet en dan door Henk ge distribueerd. Zelf was ik verant woordelijk voor het gebeuren in het Clubgebouw. Want er waren talloze mensen in touw en die moesten ook hun natje en droog je" Speurend door het geheel liep fotograaf F. Dingjan. "Een suc ces", vond ook hij, "maar wel moeilijk om een grote groep mensen bijeen te krijgen voor een plaatje. Zij kwamen ver spreid over de hele dag en dan nog uitgezwermd over zo'n ge weldig oppervlak, dat valt voor een fotograaf niet mee. Maar op het schip is het natuurlijk wel gelukt". Filmer W. Kienhuis is het er mee eens. "Hij had met hetzelf de probleem te kampen gehad. "Maar niet in het in het Dok kantoor ingerichte filmzaaltje. Daar zaten telkens genoeg Aandacht voor de historie mensen bijeen". Kienhuis trad namelijk niet alleen op als fil mer, maar ook als direkteur van een heuse bioscoop, waar con tinu de RSV Marine-film werd vertoond. "De mensen waren zeer enthousiast". En als hij weer met zijn camera naar bui ten toog, delegeerde hij het projectiewerk aan E. Sparre- boom van de afdeling V O. "Ja, het zat steeds vol mensen, doorlopende voorstelling, niet waar? Je zag ook mensen bin nenkomen als de film al was begonnen en die bleven als in de Cineac zitten om het be ginstuk, dat zij nog niet hadden gezien, niet te missen. Enthou siaste reacties hoorde je ook". En bij die laatste opmerking houden wij het en sluiten ons er gaarne bij aan. Tevreden het schip weer af

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 5