Deze opdracht is van grote betekenis voor onze concurrentiepositie Directeur W. Zipp bij overdracht Bloys van Treslong: "Met de bouw van de beide standaard-fregatten is de ge legenheid geschapen voor Wilton-Fijenoord om het hoog gekwalificeerde werk, waarmee door ons bedrijf in het verle den een goede naam werd opgebouwd, voort te zetten. Het kan naar mijn mening niet genoeg worden benadrukt, dat - mede gelet op de concurrentie vanuit het buitenland het instandhouden van kennis en bekwaamheid op dit speciale gebied van het allergrootste belang is, ook voor de Over heid". Werkgelegenheid De heer Zipp: "In overleg tus sen bedrijfsleven en overheid viel het besluit de beide door WF te bouwen fregatten als eerste twee te laten vallen in de serie NAVO-fregatten. Hierdoor kon enige mate lucht worden gegeven aan de scheepsnieuw- bouw, met name aan die in het Waterweggebied. De werkgele genheid op het terrein van het uitvoeren van hoogwaardige projecten, zoals dit bok in het verleden bij Wilton-Fijenoord werd verricht, kon hierdoor worden gecontinueerd". Daarop lanceerde hij zijn be langrijke, in de aanhef van dit verhaal gedane, uitspraak over het belang van onze concurren tiepositie. De heer Zipp tekent het protocol Hierna schetste hij de bijzon dere betekenis van de door RSV aan WF verleende toe stemming tot het bouwen van de overdekte dokloods, waar door mede gelegenheid werd geboden ons vakmanschap op dit gebied te behouden en te versterken. De voor de toe komst onmisbare kennis bleef daardoor behouden. En: "Mede door deze bijzonder geschikte bouwplaats was het mogelijk andere opdrachten op defensie gebied aan te trekken". Hierna vestigde de heer Zipp met klem de aandacht op het verkrijgen van nieuwe opdrach ten. Want, zo zei hij: "Het is van het grootste belang voor de Overheid en het bedrijfsleven, dat door nieuwe opdrachten de vaardigheid en kennis in leven Opname vanuit de kraan van de ceremoniële overdracht Nadrukkelijk wees het lid van de directie, de heer W. Zipp, op het belang van onze concur- rentie-positie tijdens de over dracht van het tweede door ons gebouwde S-fregat Hr. Ms. Bloys van Treslong. Dat ge beurde op donderdagmorgen 25 november jl. Namens zijn collegae van de KMS en WF heette de heer Zipp echter eerst een ieder har telijk welkom bij deze ceremo niële overdracht. Onder de aan wezigen waren onder meer de Staatssecretaris van Defensie Z.E. Van Houwelingen, de doopster Mevrouw Van Beek- Bussemaker, Vice-admiraal Hulshof (bevelhebber der zeestrijdkrachten), Schout-bij- Nacht Kool (directeur materieel KM), Schout-bij-Nacht Post (di recteur personeel KM), de heer Kool (directeur economisch be heer), de heer ir Antonides (sous chef nieuwbouw) en vele anderen. De Bloys van Treslong is het tweede schip van de derde se rie S-fregatten van vier sche pen, waarvoor het contract tus sen de Koninklijke Marine en de Koninklijke Maatschappij de Schelde werd gesloten op 3 februari 1977. De Bloys van Treslong is daarvan het tweede NAVO-fregat.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 7