6. Veiligheid en milieu 7. Diversen VEI LICHEID pagina 10 WF-Nieuws Ongevallenrapportage Het afgelopen jaar was wat betreft het aantal ongevallen, voor Wilton-Fijenoord gunstiger dan 1983. Werden er in 1983 nog 1275 ongevallen gemeld, in 1984 bleef dit beperkt tot 962 meldingen. In het aantal van 962 waren begrepen 89 meldingen welke betrekking hadden op het personeel van onderaannemers en nog eens 121 meldingen betroffen leerlingen van de Bedrijfsschool Bij de overige 752 stuks waren er 230 waarbij sprake was van verzuim en daarvan kwamen er 163 in aanmerking om te worden meegeteld voor de statistiek. D.w.z. er waren 163 gevallen waarbij sprake was van verzuim langer dan de eerste volle dag na de dag van het ongeval. De eerder genoemde 163 gevallen bleken 2413 werkdagen verzuim op te leveren. Dit waren in 1983 205 gevallen met een totaal van 4319 verzuimdagen. Het aantal ernstige ongevallen in 1984 bleef gelukkig beperkt, hoewel toch één geval met blijvend letsel genoteerd moest worden. Van de 962 gemelde ongevallen betrof het 241 maal oogletsel. Hierin begrepen waren 48 gevallen van lasogen. De overige meldingen bestonden uit vuiltjes, roestdeeltjes en brandwondjes in het oog. Wat verder passeerde In 1984 zijn nog een aantal andere zaken van verschillende aard de revue gepasseerd. Naar aanleiding van de Personeelsvervoer Begin 1984 werd na langdurig overleg met de Ondernemingsraad een gewijzigd systeem voor het groeps- vervoer ingevoerd, waarvan in het verslagjaar 238 personen gebruik maakten. Willy Wilton Fonds Evenals in voorgaande jaren ontvingen de langdurig zieken in 1984 een kerst pakket. Daarnaast werd in 61 gevallen een uitkering verstrekt aan werknemers die een beroep deden op het W.W.-Fonds. Het totaal uitgekeerde bedrag beliep f 41.000,-. Naar aanleiding van enkele ongevallen werd de instructie 'slijpschijven en slijp tollen' opgesteld. Voor een aantal 40-jarige jubilarissen werd met hun toestemming een Koninklijke Onderscheiding aan gevraagd en verkregen, welke door de Burgemeester van Schiedam werd uitgereikt. jongste reorganisatie, welke gepaard ging met afslanking en afstoting van bepaalde vakgebieden, zoals b.v. zeil makerij, tuigerij en toetsbank, werd het rapport 'hijsmiddelen en onderhoud' opgesteld. Later werd naar aanleiding van een verzoek vanuit de afdeling Nieuwbouw ingegaan op de mogelijke gezondheidsrisico's bij het plakken van kurkplaten. Jubilea In 1984 jubileerden 23 personeelsleden, waarvan 6 met 40 dienstjaren en 17 met 25 dienstjaren. (Twee hiervan hadden ten gevolge van de herstructurering het bedrijf reeds verlaten, doch zij ontvingen wel de gratificatie en de jubileumspeld). Als laatste kwam aan de orde een scala van problemen die waren ontstaan rondom het lassen en slijpen aan door voeringen en pijpen van hoogwaardig materiaal. Hierover is nog een onderzoek gaande. De viering van deze jubilea vond plaats up 15 juni (voor hen die het eerste halfjaar jubileerden) en op 7 december (voor hen die het tweede halfjaar jubileerden). Bedrijfsmaatschappelijk werk Het bedrijfsmaatschappelijk werk heeft in 1984 van de betreffende afdeling meer gevergd dan normaal in de gebruikelijke taakvervulling wordt vereist. De omstandigheden, waarin het bedrijf verkeerde brachten talrijke problemen met betrekking tot het functioneren in privé- c.q. gezinsverband met zich mee. Eind 1984 kwamen de werkzaamheden weer in normale banen. SAMENSPEL SCOORT ALTIJD

Wilton Fijenoord Nieuws | 1984 | | pagina 10