Saldo -/- 9 WF-Nieuws pagina 11 Aantal per 31 december 1983 42 Bij Nieuwe gevallen 48 Af Uit dienst 44 overleden 2 herstructurering 3 weer aan het werk 8 ■/- 57 Aantal 31 december 1984 33 Met het oog op de toekomstige verplichtingen voortvloeiend uit de Arbo-Wet, werd ten aanzien van de BGD van W.F. besloten tot aansluiting bij de Stichting Regionale Dienst voor Bedrijfs gezondheidszorg en Bedrijfsveiligheid te Rotterdam per 1 januari 1985. Evenals in voorgaande jaren bestond er ook dit jaar gelegenheid deel te nemen aan de griepvaccinatie. Van deze mogelijkheid maakten 415 werknemers gebruik. Het ziekteverzuim over 1984 bedroeg gemiddeld 11,32% tegen een gemiddeld percentage van 11,20 in 1983. Uit de gegevens van het Nederlands Instituut voor de Praeventieve Gezondheidszorg blijkt dat het gemiddeld ziekteverzuim in de sector Scheepsbouw landelijk gezien 10,2% bedroeg. In genoemde percentages is niet het verzuim begrepen van diegenen die langer dan één jaar ziek waren (WAO-ers). Op 31 december 1983 ontvingen 42 werknemers een volledige WAO-uitkering. Per 31 december 1984 waren dat er 33. De navolgende mutaties vonden plaats: De afd. Handbal heeft met veel inspanning van eigen leden en medewerking van het Hoofdbestuur en de Gemeente Schiedam een nieuwe accommodatie buiten de werf in gebruik genomen en is als zelfstandige vereniging onder de naam Valerius buiten W.F.-verband gaan functioneren. Met betrekking tot de afd. Gemengd Koor werd begin 1984 het besluit genomen deze afdeling op te heffen, gezien de gemiddelde leeftijd en het sterk afgenomen ledental waardoor de kwaliteit volgens het bestuur van het zangkoor te veel was teruggelopen. Hierbij moet worden aangetekend dat het koor in 1938 is opgericht en en bloeiend verenigingsleven heeft door gemaakt met vele hoogtepunten. In het afgelopen verenigingsjaar werd vervolgens aandacht besteed aan de jubileum-viering van de afdelingen: Biljart 40 jaar Hengelsport 30 jaar Zwemmen 30 jaar De afd. Tennis en de Automobiel-club hebben hun ledental zien toenemen en hebben hun mogelijkheden verder uitgebreid. De W.F.-Harmonie heeft zoals gebruikelijk haar jaarlijkse concerten uitgevoerd, en door veel zelf-inspanning de oefen-accommodatie naar behoefte ingericht. Verder konden diverse afdelingen mede dank zij een financiële bijdrage van de onderneming een bloeiend verenigings jaar 1984 afsluiten. Bedrijfs Gezondheids Dienst De BGD kreeg in het afgelopen jaar 962 ongevallen te behandelen. Het betrof hier zowel lichte als ernstige ongevallen. In het jaar 1983 was het ongevalscijfer 1275. Deze daling kan hoofdzakelijk toe geschreven worden aan de vermindering in personeelsbezetting van onze onderneming. Personeelsvereniging Wilton-Fijenoord Van de bestaande 12 afdelingen in W.F.-verband, zijn 2 afdelingen uitgetreden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1984 | | pagina 11