1. Inleiding pagina 2 WF-Nieuws Aan de werknemers van Wilton-Fijenoord. Gaarne bieden wij u hierbij aan het Sociaal Jaarverslag 1984 zoals dat is samengesteld door de afdeling Personeel Organisatie. De Directie In het Jaarverslag 1984 van Wilton- Fijenoord Flolding B.V., dat medio mei 1985 als speciale editie van het 'Wilton-Fijenoord Nieuws' aan u werd verstuurd staat uitvoerig beschreven wat er zich in de eerste helft van het verslag jaar tot 15 juni 1984, de datum waarop de surséance van betaling eindigde en W.F. een zelfstandige vennootschap werd, omtrent onze organisatie heeft afgespeeld. Om tot verzelfstandiging van W.F. te komen was het noodzakelijk om tot capaciteitsreductie over te gaan voor de afdelingen Reparatie en Nieuwbouw, hetgeen ook consequenties inhield voor de sector Algemeen. Ten gevolge van het ontbreken van financiële ruimte was het niet mogelijk om de hieruit voortvloeiende personele maatregelen voor de afdelingen Nieuwbouw, Reparatie alsmede de sector Algemeen, uitsluitend door natuurlijk verloop te realiseren. In eerste instantie moest worden vastgesteld dat het noodzakelijk was om 188 arbeids plaatsen op te heffen. Overleg met de Ondernemingsraad en Vakverenigingen, waarbij o.a. met de 5% Arbeidsduurverkorting per 1 januari 1985 rekening werd gehouden, heeft uiteindelijk geleid tot het gedwongen ontslag van 138 werknemers. In de Overeenkomst Flerstructurering W.F. 1984 werden ondermeer afspraken gemaakt ten aanzien van herplaatsing van ontslagen werknemers, alsook met betrekking tot het beperken van structureel inlenen van werknemers van de Firma Monting (Joegoslaven). Bij dezelfde overeenkomst werd een Begeleidingscommissie ingesteld. Bedrijfseconomisch gezien was het verder noodzakelijk een aantal kosten besparende maatregelen te treffen, waaronder het opheffen van de eigen sleepdienst van W.F. Onderhandelingen met Smit Inter nationale Havensleepdiensten B.V. (SIH) te Rotterdam hebben geresulteerd in de overname per 1 juli 1984 van de Sleepdienst W.F., waarbij het dienst verband van 37 werknemers werd over genomen. Ten aanzien van de B.G.D. van W.F. werd besloten tot aansluiting bij de Stichting Regionale Dienst voor Bedrijfs gezondheidszorg en Bedrijfsveiligheid (RBGD) te Rotterdam per 1 januari 1985 voor wat betreft de bedrijfs- gezondsheidszorg. Als gevolg van deze aansluiting was het mogelijk dat twee medewerkers van de B.G.D.-W.F. per genoemde datum bij deze Stichting in dienst werden genomen. Door toename van het werkaanbod in het laatste kwartaal van 1984 werden 7 ontslagen werknemers herplaatst. Genoemde maatregelen, natuurlijk verloop alsmede gedwongen ontslagen voortvloeiende uit de Herstructurering 1983, hebben ertoe geleid, dat de personeelsbezetting ultimo 1984 ten opzichte van 31 december 1983 is afgenomen met 330 personen ofwel met 15,2%. Evenals in 1983 was ook in 1984 het werkaanbod bij de afdeling Reparatie aanvankelijk bijzonder gering. De leegloop die hiervan het gevolg was, resulteerde in het verkrijgen van werktijdverkorting. Deze werd ook verleend voor de afdeling Nieuwbouw en enkele afdelingen van de sector Algemeen. In december bleek de leegloop zodanig afgenomen, dat besloten werd geen werktijdverkorting meer aan te vragen. Ter illustratie van het sociaal jaarverslag vonden wij het passend, een aantal foto's van onze medewerkers in hun werksituatie op te nemen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1984 | | pagina 2