Ondernemingsraad pagina 12 9. Reglementencommissie Deze commissie is een voorbereidingscommissie van de Ondernemingsraad. Zij heeft zich in het verslagjaar beziggehouden met de voorbereiding inzake de aanpassing van het Ondernemingsraadreglement (1980) en het Winstdelings- reglement. Beide reglementen zijn reeds in de Ondernemingsraad in behandeling geweest. Het Ondernemingsraadreglement heeft de goedkeuring van de Bedrijfscommissie ontvangen. 10. Commissie De commissie houdt zich vooral bezig met het aannamebeleid. personeelsplanning Zij wordt geïnformeerd over de opengestelde vacatures en de omschrijving van de vrijgekomen functies. Overigens volgt de commissie de sollicitatieprocedure, opleidingseisen, motivering en beloning. Van de voor betreffende functie in aanmerking komende sollicitant ontvangt de commissie een voorstel tot plaatsing. 11. Commissie In- en Deze commissie overlegt vooral over het in te lenen personeel bij piekbezettingen. Uitlenen De commissie is in het verslagjaar 13 maal bij elkaar geweest. Ter voorkoming van uitwassen bij het inlenen en gebruik maken malafide uitleen bedrijven, is de volgende inleenvolgorde vastgesteld: - collegiaal inlenen; - inlenen van Delta-metaal; - inlenen van Monting. Tevens is in het verslagjaar de R.S.V.-uitwisselingsregeling aangepast en door de Ondernemingsraad als Wilton-Fijenoord In- en Uitleenregeling aanvaard. Doordat in een aantal Reparatie-afdelingen het inlenen, mede i.v.m. de capaciteits reductie in 1984, een structureel karakter begon te krijgen, heeft de commissie aangedrongen op het openen van vacatures, hetgeen een aantal arbeidsplaatsen heeft opgeleverd. Ook in de afdeling Nieuwbouw leek langdurig inlenen van personeel onvermijdelijk doch daar moest de commissie, door het vooralsnog uitblijven van vervolg opdrachten, genoegen nemen met een aantal arbeidscontracten voor bepaalde tijd. Tevens is de voorwaarde gesteld dat, indien er in de afd. Nieuwbouw een tekort aan werknemers ontstaat, er eerst gebruik wordt gemaakt van voorhanden zijnde medewerkers in de afd. Reparatie. De Ondernemingsraad ziet er nauwlettend op toe dat dit gebeurt. Andere zaken die in de commissie aan de orde zijn geweest: - Oprichting Stichting Deltametaal - Capaciteit Koperslagerij - Vervanging ingeleende Joegoslaven - Voortgang bij Sea-Dragon project - Nauwere samenwerking tussen de afdelingen Reparatie en Nieuwbouw 12. Kantinecommissie De Kantinecommissie voert regelmatig overleg met de Bedrijfsdienst. Deze commissie kwam in 1985 in totaal zes maal bijeen, waarbij zij zich verbeteringen van de kantinefaciliteiten en was- en kleedgelegenheden algemeen tot taak stelde. Overleg is o.a. gevoerd over de kantine in de bedrijfsschooi, kantine "t Blaasje', kleedlokaal Scheepsbouwloods, kantine Machinefabriek, kantine Dokloods, koffie- automaten, was- en kleedgelegenheid Scheepsbouwloods A en B, kleedlokaal Dok 7, toiletcontainers in de Dokloods, parkeerplaats Oost en de fietsenstalling Oost. Bijzondere aandacht van de commissie kregen vooral het onderhoud en schoon maken van genoemde gelegenheden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 12