Ondernemingsraad pagina 14 16. Commissie Veiligheid, Op 19 september 1985 heeft de commissie haar beleidsplan voorgelegd aan de Gezondheid en Welzijn Ondernemingsraad. De Raad heeft in deze Ondernemingsraadvergadering haar goedkeuring verleend aan dit beleidsplan. De commissie is hiermee aan de slag gegaan en voert regelmatig overleg met de Directie om haar doelstelling, het verbeteren van de arbeidsomstandigheden op de werf, te verwezenlijken. Beleidsplan Veiligheid, Gezondheid en Welzijn -1985/1986 Taak en samenstelling Commissie V., G. W. In de Arbo-Wet worden aan de werknemers informatie- en medezeggenschaps- rechten toegekend. In iedere onderneming is een eigen beleid op het terrein van arbeidsomstandigheden nodig, omdat overheidsvoorschriften niet in alles kunnen voorzien. Tevens wordt, met het toekennen van rechten aan werknemers, erkend dat werknemers niet slechts het object voor zorg dienen te zijn. De werknemers moeten een eigen oordeel over hun arbeid en arbeidsomstandig heden kunnen vormen. Zij moeten deze omstandigheden ook kunnen beïnvloeden. Hiertoe heeft de O.R. de Commissie V., G. W. ingesteld en haar rechten over gedragen aan deze Commissie zoals omschreven in art. 26 van het O.R.-reglement. De Commissie V., G. W. laadt de verplichting op zich, om periodiek verslag uit te brengen aan de O.R. over hun beleid m.b.t. de arbeidsomstandigheden teneinde de O.R. in de gelegenheid te stellen adviserend op te treden. De Commissie behoudt het instemmingsrecht over een regeling betreffende arbeids omstandigheden voor aan de O.R., evenals het afrondend overleg over het jaarverslag en het jaarplan. I Rechten en bevoegheden Commissie V., G. W. - Overleg beleidsvoornemens - Overleg arbeidsveiligheidsrapport - Rechtop scholing en vorming - Recht op tijd voor beraad en raadpleging - Rechtop voorzieningen - Recht op contact met Arbeidsinspectie in de onderneming - Recht op informatie - Recht om kennis te nemen van de arbeidsomstandigheden Het is heel belangrijk dat het plan gedragen wordt door een groot gedeelte van het personeel

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 14