Ondernemingsraad pagina 16 Recht om kennis te nemen van de arbeidsomstandigheden Niet in het minst belangrijk is verder dat de leden van de Commissie V., G. W. het recht hebben direct kennis te nemen van de arbeidsomstandigheden in de onderneming, vrije rondgang door het bedrijf, zogezegd. II Relatie O.R. en Commissie V., G. W. De Commissie V., G. W. is een vaste commissie van de Ondernemingsraad en bestaat uit vier leden, allen lid van de O.R. De samenstelling van de Commissie wordt bekend gemaakt aan de ondernemer en aan de in de onderneming werkzame personen. De Commissie behandelt voor de O.R. de aangelegenheden betreffende veiligheid, gezondheid en welzijn, waarbij de Commissie t.a.v. die aangelegenheden, die krachtens de wet op de O.R. en de Arbo-Wet aan de O.R. toekomende bevoegdheden uitoefent, met dien verstande dat indien het overleg met ondernemer niet tot het door haar gewenste resultaat leidt, het onderwerp ter verdere behandeling wordt overgedragen aan de O.R. De leden van de Commissie worden door de O.R. benoemd voor een periode aanvangend op het tijdstip van benoeming en eindigend op het moment dat de zittingstermijn van de leden van de O.R. afloopt. De Commissie kiest uit haar midden een voorzitter. De Commissie komt bijeen op verzoek van de voorzitter of van tenminste twee van haar leden. Een vergadering kan slechts plaatsvinden indien tenminste drie leden van de Commissie aanwezig zijn. Overigens bepaalt de Commissie zelf haar werkwijze. De Commissie brengt van de door haar gevoerde besprekingen en eventuele afspraken met de onderneming verslag uit aan de O.R. De leden van de Commissie kunnen te allen tijde als zodanig ontslag nemen. Zij geven daarvan schriftelijk kennis aan de voorzitter van de O.R. en aan de voorzitter van de Commissie. III Beleidsbepalingen Commissie V., G. W. ter verbetering van de arbeidsomstandigheden De Commissie zal aan de hand van de huidige situatie een inventarisatie doen plaatsvinden van de arbeidsomstandigheden in het bedrijf. Deze inventarisatie zal de handvatten moeten aandragen voor een termijnbeleid. Jaarlijks zal de situiatie opnieuw worden bezien en in de O.R. ter discussie gesteld. Zonodig kan het beleid worden bijgesteld of indien dit noodzakelijk wordt geacht zal een nieuwe inventarisatie plaatsvinden. Voorts stelt de Commissie V., G. W. zich een aantal actiepunten ten doel voor de middellange termijn. Doelstelling hierbij is, de gestelde actiepunten enige vorm van betekenis te doen geven binnen circa een halfjaar. Prioriteiten van de Commissie, d.w.z. aandachtpunten waarover direct met de Directie kan worden overlegd, zijn: voorlichting en onderricht werknemers en jeugdige werknemers (art. 6 Arbo-Wet) en faciliteiten voor de Commissie V., G. W. Als eerste actiepunt verdient de prioriteit de inventarisatie van de arbeidsomstandig heden per afdeling aan de hand van een actielijst. De gehele Commissie zal zich daarmee bezighouden. Door deze inventarisatie hoopt de Commissie V., G. W. een duidelijk beeld te krijgen van de arbeidsomstandigheden in het gehele bedrijf en zal daardoor beter in staat worden gesteld, prioriteiten te stellen voor de korte- en middellange termijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 16