Ondernemingsraad pagina 7 De Ondernemingsraad heeft bij Wilton-Fijenoord een eigen plaats veroverd. Geen 4. Positie van de plaats als Instituut maar als belangenbehartiger voor de werknemers. Ondernemingsraad bij De Raad is gegroeid tot een sterk vertegenwoordigend orgaan voor het gehele Wilton-Fijenoord personeel en neemt hierbij een zelfstandige positie in, maar zeker niet geïsoleerd. Vooral heeft zij intensieve contacten met het personeel, o.a. door middel van een zorgvuldige spreiding van haar leden over de diverse afdelingen en vakgroepen in het bedrijf. Tevens voelt zij zich gesteund door de vakverenigingen die in de O.R. zijn vertegen woordigd. Niet te ontkennen valt, dat na de verzelfstandiging van W.F., de O.R. - mede door een aanzienlijke verjonging - een moeilijke periode doormaakte. Ook de onzekere toekomstverwachtingen deden deze periode bepaald niet positief beïnvloeden. Een onzekere toekomst brengt immers niet alleen het personeel uit balans maar ook de vertegenwoordiging komt krampachtig tot uitvoering van haar beleid. Maar de Ondernemingsraad van Wilton-Fijenoord had voor heter vuren gestaan. De individuele klachtenbehandeling ging onverminderd voort. Er werd hard gewerkt aan de scholing voor de O.R.-leden en het zelfvertrouwen nam zienderogen toe. Een gelukkige omstandigheid was dat de afdeling Reparatie een redelijk goed jaar maakte, waardoor de donkere wolken boven het bedrijf iets optrokken en ook de O.R. klom uit het dal. Door hard werken, een volledige inzet en een groeiende kennis van zaken verstevigde de Ondernemingsraad haar positie in het bedrijf en hield zich voort durend bezig met bedrijfsaangelegenheden maar vooral ook met de werk gelegenheid, secundaire arbeidsvoorwaarden en arbeidsomstandigheden. In 1985 toonde de O.R. zich een waardig overlegpartner, opkomend voor de belangen van de werknemers. Zo is de positie van de Ondernemingsraad bij Wilton-Fijenoord! JK U fRV^N Z'jlsl JJPT UW VOORSTEL ONDERNEMING LMKE HPN4JDKLING

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 7