Vorming en opleiding pagina 10 WF-Nieuws Ongevallen Het aantal ernstige ongevallen in verge lijking tot 1984 bleef gelijk, terwijl het totaal aantal gemelde letsels lager was, namelijk 826 in 1985 tegen 962 in 1984. Een afname van 136 ofwel met 14,1%. Na aftrek van 73 ongevallen die betrek king hadden op bedrijfsschoolleerlingen en 104 ongevallen die betrekking hadden op anderen dan personeel van W.F., resteerden er 649 voor verwerking. Hiervan hadden er 244 betrekking op ongevallen met verzuim. Van laatst genoemd aantal zijn er 154 gevallen met verzuim van langere duur dan tot het einde van de eerste volle dag na de dag van het ongeval. Helaas viel één ongeval met dodelijke afloop te betreuren. Bedrijfsschool Elk schooljaar op de Bedrijfsschool wordt gemarkeerd door twee belangrijke gebeurtenissen met daartussen een aantal kleinere zaken. De eerste twee aangeduide gebeurtenissen zijn de jaar lijks terugkerende eindexamens die door de Stichting Opleidingen Metaal (SOM) worden afgenomen en het begin van de nieuwe cursus na de zomer vakantie met de eerstejaars leerlingen en de voortzetting met de tweedejaars leerlingen. Ir Bart Wilton-Prijswinnaar 1985 (r). Aan de eindexamens van de SOM hebben 71 leerlingen deelgenomen in de vakrichtingen: Constructiebankwerken, Scheepsmetaalbewerken, Scheeps- constructiewerken, Pijpenbewerken, Bankwerken, Booglassen, Draaien en tenslotte Frezen. Voor de 71 praktijkexamens slaagde 94,3%. Met de theorie-examens waren de jongelui iets minder gelukkig. Er slaagde voor de theorie-onderdelen 70,5%. Hierbij dient in aanmerking te worden genomen, dat dit de eerste maal was dat onze leerlingen theoretisch niet door onze eigen leraren waren opgeleid. Dit wordt nu gedaan door het Kort Middelbaar Beroepsonderwijs te Rotterdam in de Streekschool Rijnmond Noord en de Streekschool Rijnmond Zuid. Wij kunnen met genoegen vaststellen dat de samenwerking tussen de K.M.B.O.-scholen en de Bedrijfsschool geïntensiveerd is gedurende het verslagjaar.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 10