wmnsiil WF-Nieuws pagina 11 Het schooljaar werd afgesloten met het officieel bekendmaken van de winnaar van de 'Ir Bart Wilton-Prijs' tijdens een ouderavond met alle examenkandidaten, hun vriendinnen en hun ouders. De beste leerling van het jaar 1985 werd de leerling bankwerker Ton Tinkhof. Tijdens een excursie naar de K.L.M. te Amsterdam ontving hij tijdens het diner de prijs temidden van de zes andere kandidaat-prijswinnaars. Op de feeste lijke diploma-uitreiking bleek dat tien gediplomeerden bij Wilton-Fijenoord aan de slag waren gegaan, 47 in de regio werk hadden gevonden, 12 hun Militaire Dienstplicht vervulden en twee oud leerlingen nog solliciteerden. Al met al een verheugend resultaat! De 'Open Dag' van de Bedrijfsschool op 23 maart trok ongeveer 1100 bezoekers. Na de zomervakantie startte het nieuwe cursusjaar met 127 nieuwe leerlingen en 102 tweedejaars leerlingen. Het is een plezierig feit te mogen vaststellen dat in een markt waarin de vraag naar jongeren toeneemt doch het aanbod afneemt, toch nog zoveel eerstejaars leerlingen konden worden aan getrokken. Mede op verzoek van Industriële Montagebedrijven, aangesloten bij de FME, is in 1985 met de opleiding Pijpen- bewerken Industriële Montage (P.I.M.- opleiding) gestart. Overleg is gaande om ook te starten met de opleiding van lassers voor deze branche (L.I.M.- opleiding). Alle nieuwe leerlingen zijn o.l.v. hun leraren voor een driedaags introductie kamp in Hilvarenbeek geweest. Zeven van deze kampen moesten voor deze introductie georganiseerd worden! In dit verband vermelden wij tevens dat alle eerste- en tweedejaars leerlingen hebben deelgenomen aan het vijfdaags zomerkamp te Hilvarenbeek. Ondanks de wisselende weersomstandigheden werden alle kamponderdelen bevredi gend uitgevoerd. Chris van Dalen Projectbaas - Centrale Ontvangst. 1985 was voor mij een geweldig jaar. In de eerste plaats in het gezin, door de geboorte van onze tweede zoon. In de tweede plaats mijn promotie tot voorman omdat mijn chef, Abdioglu, besloten had naar Turkije terug te keren. Bij beide gebeurtenissen was het wel even wennen natuurlijk. Maar thuis zowel als hier heb ik een goede ploeg! Gedurende dit jaar ben ik in gedachten nogal bezig geweest met het voortbestaan van onze werf. Met een gezin en een arbeidsverleden bij Gusto achter je is dat wel duidelijk. Maar ik geloof zeker dat wij het met Wilton wel gaan redden. De stemming in onze niet zo piepjonge ploeg is uitstekend en wij zien het nu wel zitten. Verdere activiteiten van V. O. Diverse cursussen zoals Kraanbesturen, Algemene Inrichting Machinekamer, Technisch Engels en Duits, E.H.B.O., Sectiebouw en Uitgebreid Uitslaan en Afschrijven in de Scheepsbouw werden ook dit jaar weer gegeven aan eigen personeelsleden. Sommige cursussen stonden tevens open voor deelname door cursisten van andere bedrijven, waarvan goed gebruik werd gemaakt. Voor een twintigtal nieuwe medewerkers in onze onderneming werd een introductie-ochtend gehouden m.m.v. diverse bedrijfsfunctionarissen. Een aantal medewerkers maakte gebruik van de Studiekosenregeling. Het betrof hier cursussen voor informatica, boekhouden, avond-M.T.S./H.T.S., Hydrauliek/ Pneumatiek, e.d. - -

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 11