Bedrijfsgezondheidszorg pagina 12 WF-Nieuws Management Cursus Zoals reeds gemeld in het jaarverslag 1984 werd voor het leidinggevend personeel t.w. de Projectbazen tot en met de Hoofden van Dienst medio 1985 een aanvang genomen met een drie daagse managementcursus. Ruim 120 cursisten heben tweemaal 1V2 dag inclu sief zaterdagmorgen, in de kantine Kop Haven met elkaar en onder leiding van de heer Putman Cramer, van het gelijk namige Adviesbureau voor Personeel en Organistiebeleid, gediscussieerd en informatie gekregen over vele aspecten van het leiding geven. Tot op heden zijn de deelnemers merendeel enthousiast over hetgeen behandeld werd al zal het nog wel enige tijd vergen voor het geleerde in de praktijk zichbaar zal worden. Vele deelnemers beschouwen deze cursus als een opfrissing of zoals éèn van hen opmerkte 'het weer blank schuren van verroest gereedschap'. Stageaires Ook dit jaar werd aan in totaal 18 volontairs een stageplaats geboden om hun studie met succes te laten plaats vinden. Het betrof hier één T.H.-, één E.H.- vijf H.T.S.-, en negen M.T.S.- studenten alsmede één leerling uit het KMBO en één LEAO-leerling. Tevens werden twee buitenlandse studenten voor een periode tewerkgesteld in het kader van The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (I.A.E.S.T.E.). Per 1 januari 1985 zijn de werkzaam heden met betrekking tot de bedrijfs gezondheidszorg bij onze onderneming ondergebracht bij de Regionale Dienst voor Bedrijfsgezondheidszorg en Bedrijfsveiligheid (RBGD) te Rotterdam. Het takenpakket van deze dienst omvat het verrichten van aanstellingsonder- zoeken, periodiek bedrijfsgezondheid- kundige onderzoeken, het houden van spreekuur bij de onderneming alsmede advisering ten aanzien van specifieke onderwerpen betreffende bedrijfs gezondheidszorg in het algemeen. Het spreekuur wordt wekelijks op maandag-, woensdag- en vrijdag ochtend vanaf 09.00 uur verzorgd door bedrijfsarts M. C. J. Klop in het gebouw van de Medische Dienst W.F. De ongevalsbehandeling alsmede andere medische (be-)handelingen worden verricht door een team van drie verpleegkundigen, die deel uitmaken van de Medische Dienst W.F. Het is mede aan hun inzet te danken dat het onderbrengen van de bedrijfsgezond heidszorg bij de RBGD zonder problemen is verlopen. Periodiek Bedrijfsgezondheidskundig Onderzoek (PBGO) In het kader van de samenwerking met de RBGD bestaat voor werknemers van 35 jaar en ouder de mogelijkheid zich eenmaal per vier jaar te laten onder zoeken. Boven de leeftijd van 55 jaar komt men eenmaal in de twee jaar hier voor in aanmerking. Het PBGO heeft betrekking op de gezondheid van de werknemers in relatie tot hun werk, is vrij uitgebreid en geeft een goede indruk van de lichamelijke conditie. Van de 460 personeelsleden die in 1985 daartoe in aanmerking kwamen, hebben er 310 aan dit onderzoek deelgenomen. Gesteld kan worden dat het onderzoek door de deelnemers positief ervaren wordt. «IS*

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 12