0 WF-Nieuws pagina 13 Medische Dienst W.F. In het verslagjaar werd 8.500 maal een beroep gedaan op hulp van de Medische Dienst voor behandeling van letsels of het ondergaan van medische verrichtingen, danwel voor verstrekking van tabletten, nabehandelingen, verband wisselen, etc. Hierin begrepen de 225 gevallen waarin medewerkers van andere firma's een beroep op deze dienst deden. De letsels zijn onder te verdelen naar kneuzingen (226), brandwonden (225), lasogen (435), overige oogletsels (765) en verwondingen (585). In totaal werden 850 medische verrich tingen uitgevoerd, zoals bloeddruk controles, injecties, e.d. Er werden 160 röntgenfoto's gemaakt, waarbij 22 fracturen werden geconsta teerd. Met de ambulance werden tien personen naar het ziekenhuis vervoerd, waarvan er zeven moesten worden opgenomen. Tevens kreeg de Medische Dienst 826 ongevallen te behandelen, die in boven staande aantallen zijn begrepen. Het betrof hier zowel lichte als ernstige ongevallen, waarvan 298 met arbeids- onderbreking. Het ging daarbij om oogletsel, kneuzingen, fracturen, brand wonden en overige verwondingen. In het kader van het gehoorbescher- mingsprogramma zijn in samenwerking met de RBGD door de Medische Dienst in totaal 250 gehoortesten (audio- grammen) afgenomen. Voor dit onder zoek kwamen in aanmerking de mede werkers van de afdelingen Buitenbank werkers, Staalgroep-buiten en de Dok en Havendienst. Wederom werd dit jaar de mogelijkheid geboden deel te nemen aan de griep vaccinatie. In totaal hebben hiervan 360 personen waaronder 111 leerlingen van de Bedrijfsschool gebruik gemaakt. In 1984 bedroeg de opkomst 415. De navolgende mutaties vonden plaats. Aantal per 31 december 1984 33 Bij: Nieuwe gevallen 37 Af: Uit dienst 32 Overleden 1 Weer aan het werk 2 Saldo 2 Aantal 31 december 1985 35 Ziekteverzuim Uit gegevens van het Nederlands Insti tuut voor de Praeventieve Gezondheids zorg blijkt dat het gemiddeld ziekte verzuim in de sector Scheepsbouw, landelijk gezien 10,4% bedroeg. Het ziekteverzuim bij onze onderneming blijkt in 1985 ten opzichte van het vooraf gaande jaar te zijn toegenomen. Bedroeg het ziekteverzuim in 1984 nog 11,3%, in het jaar 1985 kwam dit verzuim uit op 13,4% wat neerkomt op een toename met 2,1%. Hoewel de oorzaken veelal legitiem te noemen zijn, zal hier voor in de toekomst bijzondere aandacht noodzakelijk zijn. Zo zal bijvoorbeeld kunnen worden onderzocht in hoeverre bepaalde arbeidsomstan digheden het ziekteverzuim beïnvloeden. Ook zal de afdelingsleiding meer betrokken worden in het zoeken naar mogelijkheden het ziekteverzuim te verminderen. Het aantal ziekmeldingen in 1985 bedroeg 3.445. In totaal bedroeg het aantal wegens ziekte verzuimde werkdagen 36.064, waarmede het gemiddeld aantal verzuimdagen (werk dagen) uitkomt op 10,47 per ziektegeval. In de genoemde percentages en aantallen is niet het verzuim begrepen van diegenen die langer dan een jaar ziek waren (W.A.O.-ers). Het aantal werknemers dat per 31 december 1985 een volledige W.A.O.- uitkering ontving bedroeg 35. Per 31 december 1984 waren dat er 33. Jolande Beerman Typiste - afd. Correspondentie. 1985 herinner ik mij als het jaar met een slechte zomer en dus voor mij een matige vakantie. Maar dat lijkt al weer zo lang geleden. Het gebeuren op de werf valt direct af te meten aan de hoeveelheid werk die wij op de Correspondentie verzetten. Eerst de tenders (offertes) die de deur uit moeten en veel later de rekeningen die naar de klant toegaan. En tussen deze twee zaken komen er veel of weinig schepen in de haven. Onze afdeling doet ook veel werk voor de Nieuwbouw, dus alles bij elkaar is er veel variatie. We werken nu 5 jaar met tekstverwerkers en dat is een geweldige vooruitgang, zowel voor de klant als voor ons. Ik geloof in nog verdergaande automatisering. De contacten met de werf blijf je toch houden. Natuurlijk met de mensen die het werk met je bespreken. En er blijft altijd wel tijd beschikbaar voor een persoonlijk gesprekje. Zo leven we in onze 'open' afdeling toch mee met het wel en wee van onze werf. WF redt het best, daar reken ik eigenlijk wel op!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 13