WF-Nieuws pagina 15 Hr. J. L. Verkerk Buitenbankwerker - Reparatie. 1985 is voor mij moeilijk los te zien van de eerste maanden van het jaar 1986. De spanning van blijven we doordraaien of gaat de zaak dicht, heeft mij - en ik denk dat ik wel mag zeggen ons - voortdurend bezig gehouden. De situatie lijkt zich nu ten goede te keren en dat is broodnodig, want de politiek heeft m.i. de spanning onnodig opgevoerd. De rol van de directie komt op mij sympathiek over. Het jaar '85 was veel beter voor ons dan 1984. Het aantal leegloopuren was bijna nul en dat is een goede zaak. Er komt gelukkig steeds meer werk. Ik weet mij als Wiltonner ook verwant met de Nieuwbouw en ik hoop dat daar gauw wat nieuwe orders komen. Die goedkooptewerven in het Verre Oosten benauwen me erg. Ik behoud de beste herinneringen aan de ombouw van de 3 Bulgaarse visverwerkingsschepen. Het was een groot job met de complete omwis seling van de oude voor nieuwe voortstuwingsmotoren, inclusief de totale vernieuwing van de pompkamer. De verbouwing is snel uit gevoerd dank zij de goede vakbekwaamheid van de buitenbankwerkers- ploeg en de bereidheid om met andere afdelingen goed samen te werken. Personeelsverenigingen De Personeelsvereniging Wilton- Fijenoord bestaat uit tien afdelingen, t.w.: Biljart Deze vereniging bestond in 1985 40 jaar. Ter gelegenheid van dit feit werd een nederlaagtoernooi georganiseerd met elf verenigingen (totaal 66 wedstijden). Ook werd er een onderlinge competitie gespeeld. Bridge De onderlinge competities die op woensdagavond worden gehouden, worden goed bezocht door de leden. Fotografie Mooie plaatjes werden geschoten bij een fietstocht die werd gehouden en bij bezoeken aan de Oosterscheldewerken en het Evoluon. Twee van de leden hielden een expositie. teams mee aan de districtscompetitie die de K.N.L.T.B. organiseert. Dat tennissen geen elite-sport meer is blijkt wel uit het feit dat de laatste jaren veel werknemers van buiten 'het kantoor' lid werden. Schaken Een actieve en serieuze vaste groep denkers. WAC De grootste en naast de Harmonie bekendste vereniging, waar automobi listen de mogelijkheid wordt geboden goedkoop te tanken, een goedkope verzekering af te sluiten en reparaties aan de auto's zelf uit te voeren met behulp van een uitstekende outillage. Zwemmen Een vereniging die ook al 40 jaar bestaat. Zeker bij deze vereniging kunnen nog vele leden zich aanmelden. Harmonie Misschien wel de meest aan de weg timmerende vereniging van een muziaal hoog gehalte, die dit jaar haar 60-jarig bestaan vierde. Eén van de visitekaartjes van de werf, bekend in stad en land. Hengelsport Uiteraard organiseert deze vereniging voor haar ca. 35 leden diverse vis- concoursen. De afdeling Hengelsport bestaat al 30 jaar. Philatelie De postzegelverzamelaars kunnen naar hartelust kopen en verkopen via de onder de leden circulerende rondzend- mappen. Tennis Deze vereniging organiseert voor haar leden veel toernooien en doet met vijf De zwemlessen worden gegeven in het Schiedamse Sportfondsenbad. De activiteiten van deze verenigingen worden gecoördineerd door het Hoofd bestuur, dat tevens een bemiddelende rol speelt tussen de verschillende afde lingen en de directie van het bedrijf. Het waar nodig ondersteunen en subsidiëren van activiteiten speelt hierbij eveneens een rol. Waar worden de vele activiteiten uit gevoerd? Dit jaar nog in het 'Club gebouw' op de werf, doch in verband met het geringe algemeen belang van dit gebouw komt het niet meer in aan merking voor een relatief kostbare onderhoudsbeurt en zal het worden gesloopt. Tot grote vreugde van de verenigingen is door de directie het voormalige Swarttouw-gebouw, waar de Harmonie en Fotografie reeds gehuisvest waren, beschikbaar gesteld voor alle vereni gingen. Een aanvang is gemaakt met de renovatie-werkzaamheden, waarna in 1986 met name de afdelingen Biljart, Bridge en Schaken aldaar hun activi teiten kunnen gaan uitoefenen. De Tennisvereniging heeft de beschik king over een eigen clubhuis bij de banen op de werf en de afdelingen Hengelsport, Philatelie en Zwemmen kunnen indien nodig altijd een beroep doen op gebruik van het nieuwe Vereni gingsgebouw voor activiteiten binnens huis.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 15