Fairwind '86: een unieke presentatie van het Nederlandse bedrijfsleven ii ii if iff I'M1!"! WF-Nieuws pagina 11 vervolg van pagina 6 werden door collega-werf 'De Hoop Lobith'. Met inspanning en toewijding van alle betrokkenen is het mogelijk om deze interessante opdracht in het korte tijds bestek van veertig dagen per schip uit te voeren, tot tevredenheid van alle betrokkenen, zodat beide schepen na deze ingrijpende operatie op tijd hun nieuwe diensten kunnen aanvangen. Het projekt-team, v.l.n.r. de heren F. G. v. Raavens, C. Stapel, J. van Leuven, F. M. \N. ten Haaf en H. Koning. Op 13 januari jl. is een eskader van de Koninklijke Marine (vier fregatten en een bevoorradingschip) voor een reis van bijna een half jaar naar het Verre Oosten vertrokken via een route door de Middellandse Zee, het Suez-Kanaal en de Indische Oceaan naar de Chinese Zee. De terugreis volgt dezelfde route. In de havens die onderweg worden aangedaan zullen een kleine vijftig bedrijven de schepen mogen gebruiken om daarop hun technologische produkten aan gasten te presenteren. 'Fairwind '86' is de codenaam van deze reis, die op initiatief van de ministeries van defensie, economische- en buiten landse zaken tot stand is gekomen. De bedrijven die hebben ingeschreven bewegen zich in sectoren als haven- aanleg en management, transport, baggerwerk en marine-uitrusting. Wilton-Fijenoord heeft deze unieke gelegenheid aangegrepen om zich in een negental havens te presenteren door middel van een paneel met afbeel dingen van haar produktie-mogelijk- heden op marine-gebied. WF neemt deel aan de presentaties in Jeddah, Bangkok, Pusan, Singapore, Penang, Jakarta en Surabaya, met onze heren W. Gonggrijp, M. Th. Koot en brigade generaal b.d. J. Linzel van Marketing Nieuwbouw. Het eskader dat onder bevel staat van de schout-bij-nacht J. van Renesse bestaat uit het geleidewapenfregat De Ruyter, vlaggeschip van het eskader, de fregatten Callenburg, Jan van Brakel, Van Kinsbergen en het bevoor radingsschip Poolster. In totaal hebben ze ruim 1.000 mannen en 32 vrouwen aan boord.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 11