Afscheid Feestelijke opening nieuwe clubgebouw Bedrijfsschool WF-Nieuws pagina 15 JUBILEUM EN AFSCHEID Op 22 februari heeft de heer J. Vos afscheid genomen als voorzitter van de Wilton-Fijenoord Harmonie. De repetitie ruimte van de Harmonie was herschapen in een gezellige receptie zaal waar een paar honderd dankbare receptiegangers hun opwachting maakten. Dankbaar was dit gemengde gezelschap voor de vele jaren aktieve dienst van de heer Vos. Het was voor de bezoekers geen vraag hoe aktief de voorzitter wel geweest was. Dat bleek genoegzaam bekend te zijn. Doch dat het 'vele jaren' de volgende realiteit was, wist niet iedereen. Jan Vos is namelijk 44 jaar lang aktief geweest als klarinet tist, 34 jaar lang bestuurslid waarvan 25 jaar als voorzitter. Dit wordt nu een prima staat van uitstekende dienst genoemd. Vele sprekers met onder andere de Harmoniepromotor, de heer Roozendaal en de heer Bekius, voor zitter van de Wilton-Fijenoord Verenigingen loofden zijn inzet, enthousiasme en volhardendheid. Van de vele medewerkers van onze maatschappij waar wij in 1985 afscheid van genomen hebben wil de redactie graag aandacht besteden aan één medewerker. En in dit afscheid eigenlijk al die medewerkers gedenken die nu in 1986 van hun welverdiende pensioen zijn gaan genieten. Wij hebben gekozen voor dit afscheid omdat Baas Teerds, de allerlaatste Wilton-Fijenoorder was die in 1985 op 20 december de 'pijp aan Maarten' overdroeg. Er waren toespraken, cadeaus en heel veel collegiale gezelligheid. Het gaat u goed! De enige vrouwelijke leerling van de Bedrijfsschool Jolanda van Leeuwen werd uitgenodigd door de Stichting Opleidingen Metaal, de stichting waarmee zij een leerovereenkomst heeft voor de opleiding tot draaier, om in Nieuwspoort in Den Haag het nieuwe wervingsboekje 1986 aan te bieden aan Minister De Koning van Sociale Zaken. Het werd een hele happening met veel pers en fotografen. Bijgaande foto toont de Minister, Jolanda en een I.I.- constructiebankwerker van een regionaal metaalbedrijf. Vrijdag 28 februari werd om 17.30 uur door WF-directeur de heer Jonker het nieuwe clubgebouw geopend, waarin tal van WF-verenigingen een keurig onderdak hebben gevonden. Dit voor malige gebouw van de Fa. Swarttouw werd reeds meerdere jaren geleden in gebruik genomen door de WF-Harmonie. Aan het uiterlijk en de inrichting van de kantine en het grote repetitielokaal kun je onmiddellijk de flexibele hobbyisten herkennen. Voor en na de repetitie spelen met hout, verf en glas en tijdens de repetitie met noten. Ook de doka (donkere kamer), de biljartzaal en andere zaaltjes zijn voortreffelijk opgeknapt. Tijdens de openingstoespraak van werf-directeur Jonker bleek deze collectieve handvaardigheidsaanpak de helft van de renovatie-overeenkomst te zijn. De directie had zich verplicht om financiën beschikbaar te stellen om voor het WF-Verenigingsleven één vernieuwd gebouw te verkrijgen. De trotse voorzitter Piet Bekius bedankte de directie dan ook uitvoerig voor deze onmisbare financiële injectie. Tevens prees hij de eerder genoemde hobbyisten voor hun jarenlange vak kundige bijdragen. De voorzitter eindigde met een oproep aan vooral de jonge mensen van WF om aktief te gaan deelnemen aan een of meer clubs. Hij noemde de harmonie, fotograferen, klaverjassen, postzegelen, vissen, tennis en zwemmen. En het is goedkoper en beter dan welke video-voorstelling dan ook. Dat er heel wat gewerkt is bleek tijdens de rondgang door het gebouw met een aantal genodigde bestuursleden. Maar eerst had de heer Jonker de naamplaat onthuld en opende hij het gebouw symbolisch met een éénarmige karate-keu-veeg op het biljart. Daar dit stuntwerk bij proberen bleef werd de beginstoot van acquit gemaakt onder applaus van dankbare gasten.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 15