Ombouw 'Baltic Ferry1 en 'Nordic Ferr/ WF-Nieuws pagina 5 Ten behoeve van een goede coördinatie en accurate opvolging van het projekt, werd door de Afdeling Reparatie een uit zes personen bestaand Projekt-team samengesteld o.l.v. de heer C. Stapel, projektleider. In samenwerking met de betrokken nieuwbouwafdelingen, zoals tekenkamers, projektbureau en ontwerp/begrotingsafdeling, werden de ideeën en plannen van de eigenaar uitgewerkt en op tekening gebracht, alles volgens de regels van Classificatie bureau Lloyd's Register of Shipping en het Department of Trade (D.O.T.). Laatstgenoemde instelling is enigszins te vergelijken met de Nederlandse Scheepvaart Inspectie (S.l.) en is speciaal belast met het toezicht op de veiligheidsaspekten. In een vrij korte voorbereidingstijd kregen de schepen op papier gestalte, waarbij vooral aan het interieur bijzon dere aandacht werd besteed. De vrijgekomen plaats op de 'Europoort'-route is nu opgevuld door de 'Doric Ferry' en de 'Cerdic Ferry', die door de rederij gecharterd zijn van de bij Wilton-Fijenoord uit het verleden bekende STENA-lijn. Reeds vóór eind oktober 1985, toen het contract met de rederij getekend was, werd met de voorbereidingen voor dit projekt begonnen, zoals bijvoorbeeld het opstarten van het teken/ontwerpwerk op de diverse tekenkamers bij onze nieuwbouw-afdeling. Voorts werden al vele voorbereidende besprekingen met onderaannemers en leveranciers gehouden. Toen de opdracht eind oktober definitief werd, kwam het projekt in een stroomversnelling terecht. De nieuwe opbouw, boven op het bestaande dek, bestaat voor een gedeelte uit twee deklagen en zal zeer stijlvol worden ingericht, onder andere met speciale tapijten, indirekte verlich ting, speciaal gekleurde wanden en kunstreprodukties, een en ander naar een ontwerp van een bekend architekt. Een winkelboulevard, met een belasting vrije geschenken-winkel en een voor delige supermarkt, vormt voor de verwende passagier een toegang tot 'Le Café du Jardin', een exotisch Garden-style zelfbedieningsrestaurant en een brasserie-restaurant met bediening. Om de passagiers tijdens de overtocht te behoeden voor verveling, In het decernber-nummer van het WF-nieuws konden wij tot onze grote vreugde aankondigen dat Wilton- Fijenoord, na zware concurrentie met andere bedrijven, de verbouwings opdracht voor twee schepen van 'TownsendThoresen' ontvangen had. Als Projekt-team willen wij u thans iets meer vertellen over de achtergronden van deze verbouwingen. De huidige twee vrachtschepen vonden tot nu toe emplooi in de dienst Felixstowe-Europoort v.v., één van de vele ferry-verbindingen van Engeland naar het Continent van 'Townsend Thoresen'. In verband met veranderingen in het lading-pakket, dat dagelijks over de Noordzee verscheept wordt, besloot genoemde rederij tot een ingrijpende verbouwing van beide schepen, die bovendien na voltooiing van de opdracht ingezet zullen worden op de 'nieuwe route' Zeebrugge-Felixstowe. De huidige schepen op deze dienst, de 'Viking Viscount' en de 'Viking Voyager' worden dan 'overgeheveld' naar de vloot in Portsmouth.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 5