pagina 6 WF-Nieuws Tevens werd gestart met benodigd pijp- fitterswerk ten bate van afvoeren enzo voort en het betimmeren en 'aankleden' van de nieuwe accommodatie en veranderen van de bestaande achter-accommodatie. In verband met een verminderd aantal vrachtwagenchauffeurs wordt de bestaande achterste accommodatie grotendeels uitgebroken en opnieuw ingedeeld. Ten behoeve van een optimaal comfort is de gehele nieuwe accommodatie voorzien van een air-conditioning systeem; brandveiligheid is verzekerd door eerste klas materiaal en een Sprinkler-installatie. Bovendien wordt het schip extra uitgerust met vier grote reddingsboten en de voorgeschreven reddings middelen voor passagiers en bemanning. Het bestaande elektrische systeem Na enige vertraging arriveerde op zondag 23 februari 1986 de 'Baltic Ferry' aan de werf. Na afmeren aan de kade werd door de diverse afdelingen direkt met de voor bereidende werkzaamheden gestart, zodat de eerste van de zeven dekhuis- sekties al 's middags geplaatst kon worden. In een 24-uurs bezetting werden in de eerste week na aankomst alle geprefabriceerde dekhuissekties geplaatst, de bestaande trailerlift en 'ramp' verwijderd en twee liften geplaatst. wordt elk schip voorzien van een volledig geoutilleerde bar, een complete speelhal met video-spelletjes en een video-filmzaal. De iets minder draag krachtige passagier kan een goedkope overtocht boeken door het huren van een van de 350 verstelbare vliegtuig- stoelen. Slaapaccommodatie bestaat uit 92 stuks twee-persoonshutten aan de voorzijde van de nieuwe accommodatie, met speciale hutten voor families. Enkele hutten zijn speciaal ingericht voor gehandicapten. Douche- en toilet faciliteiten vervolmaken het geheel. De nieuwe accommodatie is onder andere bereikbaar via een nieuw geïnstalleerde passagiers-lift en tevens voorzien van een store-lift. wordt ingrijpend aangepast en uit gebreid: het hoofd-schakelbord wordt bijna geheel ontmanteld en in vergrote versie weer opgebouwd. Ter voorkoming van zeeziekte van de 650 passagiers worden de schepen voorzien van stabilizers, terwijl ook in de machinekamer en aangrenzende onder- dekse ruimten de nodige veranderingen uitgevoerd worden, zoals het plaatsen van een extra diesel-generatorset, plaatsen van sewage-tank, inbouwen van extra drijftanks en aanleggen van alle benodigde pijpsystemen. Volgens planning werd het schip maandagochtend 3 maart in dok 7 geplaatst, zodat tegelijkertijd met de normale surveywerkzaam heden begonnen kon worden, zoals bijvoor beeld het gedeeltelijk stralen van het onderwaterschip en aanbrengen van een nieuw verf-systeem. Terwijl de ombouw van de 'Baltic Ferry' reeds vaste vormen begint aan te nemen, werd ook gestart met de voor bereidingen voor de 'Nordic Ferry', die in april voor eenzelfde metamorfose aan de werf zal arriveren. Door de afdeling nieuwbouw wordt de laatste hand gelegd aan de constructie van de achterste twee dekhuissekties, liftschachten en trapconstructies, terwijl de voorste sekties reeds toegeleverd vervolg op pagina 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 6