Bijna 2000 dienstjaren 24 maart 1956 - 24 maart 1986 30 jaar Ondernemingsraad bij Wilton-Fijenoord pagina 10 WF-Nieuws In de kantine van het Hoofdkantoor bevond zich 's middags 21 maart een groep heel speciale gasten van de werf. Het speciale zat hem namelijk hierin, dat de helft van de aanwezige gasten eigen lijk helemaal geen gast was,of toch wel? Deze groep bestond uit 55 Wilton- Fijenoorders, die in de loop van 1985 gepensioneerd waren of in de SUM waren getreden, de meesten vergezeld door hun echtgeno(o)t(e). Hoewel het een afscheidsmiddag was, hing er een heel genoeglijke sfeer in de zaal. Leidinggevenden van de gepen sioneerden waren als gastheer betrokken bij deze bijeenkomst, die nog onderstreept werd door de aanwezig heid van de directie. De heer Jonker sprak de afscheidnemenden toe en bedankte hen voor hun inzet en hun loyaliteit betoond aan de werfmaat- schappij. Bijna 2000 dienstjaren waren door deze 55 man bij elkaar gewerkt. Het was een bruisende bron van geschiedenis, verhalen en wellicht ook van legenden. En dat alle aanwezigen zich aan deze bron gelaafd hebben, behoeft geen betoog. Bij het vertrek konden de gasten voor wie deze afscheidsmiddag werd georga niseerd, een herinneringscadeau in ontvangst nemen. Dertig jaren Ondernemingsraad was voor de Directie en de Ondernemings raad reden genoeg om bij deze mijlpaal tijdens een bijzondere zitting even stil te staan. De woorden die door de toenmalige burgemeester Lems werden uit gesproken tijdens zijn toespraak bij het 20-jarig bestaan van de Raad doen nog steeds opgeld, t.w. 'Dank zij het gevolgde harmonie-model is er een goede afstemming tussen de Directie en de Raad'. Ook het 25-jarig jubileum in 1981, herdacht tijdens een drie-daagse O.R.-conferentie in Rockanje was nog steeds gebaseerd op dit eerder genoemde harmonie-model. In de afge lopen vijf jaren, wellicht de meest tumultueuze jaren van de dertig, is voor bijna elke Wilton-Fijenoorder vast komen te staan, dat de basis van wederzijds respect en in harmonie de zaken regelen, de meest succesvolle formule is.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 10