Townsend Thoresen-Wilton-Fijenoord WF-Nieuws pagina 3 buitenaf, vooral zeewater, beschermd worden. Deze bescherming wordt gevormd door vele lagen verf. De kontroleurs conservering zien er op toe, dat deze verf op correcte wijze wordt aangebracht. Vanzelfsprekend worden ook andere materialen aan boord voorzien van verf. Electro De firma die het electrische werk aan boord uitvoert, werkt daar onder een eigen kwaliteitszorg systeem. Van gereed zijnde onderdelen wordt een certificaat verstrekt. De kontroleur electro voert voor WF de kontroles uit. Meetkamer Hierboven kwam reeds nauwkeurig meten ter sprake. Het meetgereedschap voor deze en alle andere metingen die bij WF worden verricht moet met vaststaande tussen pozen gekontroleerd (gekalibreerd) worden. Dit kalibreren is noodzakelijk om vast te stellen of de aanwijzingen van het meet gereedschap nog correct zijn. Hiertoe wordt het meetgereedschap in de meetkamer vergeleken met de daar aanwezige standaardmaten. Wordt bij een stuk meetgereedschap een niet toelaatbare afwijking gekon- stateerd dan dient dit te worden gecorri geerd en indien dit niet mogelijk is moet het meetgereedschap worden vervangen. Foutief meetgereedschap geeft foutieve werkstukken. Kalibraties worden ook voor derden uitgevoerd. Dit alles behoort tot de taak van de KD medewerker van de meetkamer. Van alle uitgevoerde kontroles wordt d.m.v. een kontrolerapport verslag gedaan. Zo ontstaat van ieder werkstuk een 'kontrolegeschiedenis', zodat later alles terug te vinden is. In het bovenstaande is een beeld gegeven van het werk van de kwaliteits dienst, die onafhankelijk van produktie- afdelingen, tekenkamer en anderen werkt om zodoende een goede kwaliteitsbeoordeling te waarborgen. O.K.K.D. Gedurende ca. zes maanden is er door de twee bovengenoemde maatschap pijen èéndrachtig samengewerkt om een grote ombouw-opdracht tot een goed einde te brengen. U herinnert zich nog de komst van de Baltic Ferry op 23 februari jl. en wij kunnen u nu melden dat op 7 juni jl. de Nordic Ferry de Wilton-haven verliet. In die tussentijd vond de transformatie plaats van de twee ro-ro schepen tot twee moderne ferry-schepen met een passagiersaccommodatie van elk 650 personen. De projectleider, de heer Stapel, met zijn team en al diegenen die meewerkten in de staalbouw, de bankwerkers, hakkers, branders en fitters, het transport, de afd. Nieuwbouw en diverse onderaannemer firma's hebben gezamenlijk een reuze job geklaard. Proficiat! De beide schepen zijn al in het vaar- schema opgenomen tussen Felixstowe en Zeebrugge. En die lezers onder ons d die met vakantie gaan naar Engeland kunnen met een gerust hart op deze schepen boeken, want zoals bekend, zijn de beide ferries ook door ons uit gerust met stabilizers. En dat zegt voldoende.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 3