Gezien c Eek/o Envoy American Entente Puritan pagina 4 WF-Nieuws De 'Nordic Ferry' lag flonkerend in een flauw zonnetje in de Wilton-haven, toen de 'Eeklo' - 75.500 ton - door de sleep boten werd afgemeerd. De aanvankelijke opdracht, t.w. een vrij omvangrijke repa ratie aan de hoofdmotor bleek na een verdere inspectie uitgebreid te moeten worden met het reconditioneren van de krukas. Dit houdt in de complete demon tage van de motor. Het komt hedenten- dage nog maar zelden voor dat een hoofdmotor geheel gedemonteerd moet worden. Om u een indruk te geven van de bijzondere afmetingen van deze 20.000 pk leverende motor: de krukas alleen al heeft een gewicht van 96 ton. De voor Wilton-Fijenoord zeer omvang rijke reparatie zal de bankwerkers en de machinale afdeling van de Machine fabriek gedurende de zomermaanden in belangrijke mate van werk voorzien. Terwijl in de machinekamer veel werk wordt verzet met o.a. het vervangen van de uitlaatgassenketel, worden er in de rest van het schip veel staalwerkzaam- heden uitgevoerd in de ruimen, al met al een gigantisch karwei. Heer Beukman inspecteert de schade. De grote Amerikaanse container-reder United States Lines heeft drie van haar schepen opdracht gegeven om naar Schiedam te varen in de periode van 9 mei tot half juni. In de Wilton-haven lagen deze schepen op 1 juni zusterlijk op resp. ligplaats 20 en 29 en in dok nr. 4. De reparaties zijn veelsoortig en zodanig dat een groot deel van de reparatie capaciteit van bijna alle afdelingen gedurende reeds genoemde periode werd gebruikt. Er waren uitgebreide staalreparaties aan het roer, ruimen, dekversterking en de luikhoofden. Van de luiken diende alle isolatie verwij derd te worden teneinde de luikrepara ties mogelijk te maken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 4